Kraków

Festiwal Literatury dla Dzieci: Godzina śmiechu i zabawy na 102, czyli spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Festiwal Literatury dla Dzieci: Godzina śmiechu i zabawy na 102, czyli spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Rafała Witka, autora szeregu książek dla dzieci, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać; tym bardziej, że jego wiersze i opowiadania znaleźć można w ,,Świerszczyku“, w szkolnych podręcznikach czy w książeczkach z serii ,,Czytam sobie“.

 

Znając jego twórczość, zaproponowałam moim pociechom, którym także znane są przygody Dzidzi, Julki Kulki czy Kuby Rozróby, udział w spotkaniu autorskim, które odbywało się w jednej z sal Dworca PKP we Wrocławiu w ramach 5-ych Targów Książki Dobre Strony i Festiwalu Literatury dla Dzieci.

 

 

Wszystkie miejsca siedzące w mig zostały zajęte przez dzieci i towarzyszących im rodziców, a do sali wszedł sam autor taszcząc walizkę, jak się później okazało, pełną kolorowych kul (i nie tylko). To one właśnie dyktowały przebieg spotkania, gdyż uczestniczący w nim miłośnicy jego książek mieli zaszczyt usiąść tuż obok Rafała Witka, by wylosować jedną z ponumerowanych kul. Każda z nich oznaczała numer zadania lub zagadki, którą dzieci rozwiązywały w trakcie spotkania.

 

Zabawy były różnorodne i śmieszne, a polegały na przykład na rozwiązaniu arcytrudnej zagadki, nauce jak ujarzmić węża prysznicowego, przeczytaniu wiersza Rafała Witka na czas lub wysłuchaniu śmiesznych utworów autora w jego własnym wykonaniu (Regulamin placu zabaw). Gospodarz spotkania tryskał energią i dowcipem, bawiąc nie tylko wybuchających raz po raz gromkim śmiechem dzieci, ale również dorosłych.

 

Godzinne spotkanie, niezwykle dynamiczne i wypełnione zabawą od początku do końca, zapewne na długo zapadło w pamięć wszystkim miłośnikom pisarskiego talentu Rafała Witka, którzy teraz chętnie sięgną po kolejne książki autora.

 

 

Moje pociechy były zachwycone osobowością autora. Do dziś wspominają z nim spotkanie, a największym przeżyciem dla każdego z nich było to, że mogły z jego tajemniczej walizy wylosować równie tajemniczą kulę. Ogromną wartość ma dla nich także autograf Rafała Witka, który autor rozdawał podczas spotkania promując jednocześnie swą najnowszą książkę ,,Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia“. Zapewne sięgną po nią wszyscy uczestnicy tego jakże atrakcyjnego dla małych czytelników spotkania.

 

Gorąco zatem polecam wszystkim, dużym i małym, udział w autorskim spotkaniu z Rafałem Witkiem. Dobra zabawa dla wszystkich gwarantowana!!!

 

mama Karina wraz z Rodziną
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć