Kraków

Poznaj talent Agnieszki

Poznaj talent Agnieszki

Przedstawiamy uczestniczkę II edycji projektu Mecenas Dziecięcych Talentów. Największą pasją Agnieszki są sport i zwierzęta. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem weterynarii lub karateką.

 

Agnieszka Trela jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 141 w Krakowie-Kościelnikach. Zanim dziewczynka stanie się drugim doktorem Dolittle czy Jamesem Herriotem, trenuje wschodnie sztuki walki, osiągając na tym polu wysokie wyniki.

 

Agnieszka uwielbia wszelkie gry i zabawy ruchowe. Od roku uczęszcza na zajęcia karate, wytrwale doskonaląc swoją technikę walki i wykonując coraz trudniejsze układy, wykraczające poza jej kategorię wiekową. Dzięki treningom dziewczynka nabrała większej pewności siebie, szybko nawiązuje kontakty w nowym otoczeniu.

 

Dziecięcy zapał i entuzjazm oraz duży talent przekładają się na wyniki. Agnieszka jest dwukrotną zdobywczynią 1. miejsca w kategorii kata na zawodach karate w Krośnie oraz w Nowym Targu, gdzie zdobyła także 3. miejsce w kategorii kumite. Oprócz medali dziewczynka jest dumną posiadaczką pomarańczowego pasa z dwiema belkami.

 

Kyoku-shin-kai - styl, który trenuje młoda zawodniczka - w wolnym tłumaczeniu oznacza “drogę ku prawdzie”. Stetoskop czy kimono? W przyszłości, dla Agnieszki karate może być pięknym wspomnieniem dziecięcej przygody ze sportem albo stać się sposobem na życie. Jakąkolwiek drogę dziewczynka wybierze, warto jej pomóc.

      

Sfinansowanie rocznych zajęć w klubie karate oraz zakup akcesoriów związanych z trenowaniem tej dyscypliny sportu pomogą Agnieszce rozwijać jej talent. 

 

Zostań Mecenasem talentu Agnieszki (kliknij)

 

 


Mecenas Dziecięcych Talentów

Projekt Urzędu Miasta Krakowa i Fundacji Czas Dzieci, który ma na celu pomóc szczególnie uzdolnionym dzieciom, zamieszkałym na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Oddalenie od centrum powoduje, że nasi podopieczni mają utrudnioną możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w stolicy Małopolski. Ponadto, dzieci te pochodzą z rodzin niezamożnych, w których brakuje funduszy na rozwijanie własnych zainteresowań.
Uczestnicy zostali wytypowani do programu przez dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli oraz pedagogów, a następnie zgłoszeni do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

 

Więcej o projekcie na stronie www.mdt.czasdzieci.pl


O organizatorach

Marzena Paszkot - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej - działa na rzecz poprawy warunków życia rodziny i osób narażonych na wykluczenie społeczne, współpracuje i współdziała z komórkami organizacyjnymi urzędu, miejskimi jednostkami organizacyjnymi oraz innymi instytucjami w zakresie przygotowania i wdrażania programów, projektów oraz działań wpływających na sytuację rodzin z terenu Gminy Miasta Kraków.

 

Fundacja Czas Dzieci - powstała na początku 2012 roku przy działającym od 7 lat w Krakowie portalu CzasDzieci.pl, aby rozszerzać dotychczasowe, społeczne działania firmy. Jej misją jest kreowanie nowych możliwości rozwoju edukacyjnego i kulturowego dzieci - w szczególności ze środowisk, w których te możliwości są niewielkie ze względu na terytorialne usytuowanie (małe miasta, wsie, obrzeżne osiedla dużych miast).
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć