Kraków

Przegląd wydarzeń na ostatni weekend karnawału (22-23 lutego)

Przegląd wydarzeń na ostatni weekend karnawału (22-23 lutego)

To już ostatni weekend karnawału! Co wydarzy się w Krakowie? Na przykład kosmiczna zabawa karnawałowa, warsztaty czytelniczo-plastyczne i oczywiście wyśmienite spektakle krakowskich teatrów (w tym premiera Pippi). Nie zwlekajcie i już teraz zaplanujcie najbliższą sobotę i niedzielę.

 

1/21
1/21

Etnokalendarz ciepło-zimno (Muzeum Etnograficzne)

 

W dawnej polszczyźnie wyraz luty znaczył tyle, co ostry, mroźny i srogi. Jakie wyzwania może nieść z sobą miesiąc, którego nazwa pochodzi od tego właśnie słowa? Co zrobić, aby dobrze się na nie przygotować?

 

Terminy:

sobota: 13.00–16.00 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 14.30);

niedziela: 11.00–14.30 (wejścia co 15 minut, ostatnie o 13.00)
Miejsce: Ratusz, plac Wolnica 1

2/21
2/21

Pippi - premiera w Teatrze Ludowym

 

Nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym. W szkole nie pojawia się prawie wcale, a być posłusznym i grzecznym?

 

Premiera w najbliższą sobotę, repertuar znajdziecie tutaj. Na ten spektakl koniecznie musicie się wybrać!

3/21
3/21

Król Maciuś Pierwszy w Teatrze Nowym Proxima

 

Scena Teatru Nowego Proxima zamienia się w królewski dwór wypełniony muzyką, tańcem i wizualizacjami. To opowieść o chłopcu, który z dnia na dzień został królem i musiał zmierzyć się nie tylko z obowiązkami, ale i z... dorosłymi, a ci, jak wiadomo, widzą świat zupełnie inaczej.

 

Spektakl zobaczycie w Teatrze Nowym Proxima w sobotę i niedzielę o godzinie 11.00.

4/21
4/21

Warsztaty czytelniczo-plastyczne - Międzynarodowe Centrum Kultury

 

Cykl comiesięcznych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Poprzez literaturę inspiruje uczestników do poznawania świata, rozwija kreatywność i wyobraźnię, a także umiejętności plastyczne. Niedziela, godzina 12:30.

 

Więcej informacji

5/21
5/21

Kto zacz on? Kameleon! - Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu

 

22 lutego od godziny 10.00 dzieci zapo­znają się z takimi poję­ciami jak żywe muzeum, warsz­tat, witraż. W trakcie zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych podczas pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę element witrażu.

 

Więcej szczegółów

 

6/21
6/21

Zabawa karnawałowa Kosmiczna przygoda w Kredka. Twórcza Pracownia

 

Wyjątkowa zabawa karnawałowa dla dzieci od 3 roku życia (i rodziców) odbędzie się w sobotę, 21 lutego,  w godz. 18.00-20.00. Hasłem przewodnim będzie kosmiczna przygoda. Będą gry, konkursy i tańce, a także drobne przekąski. Zapisy i więcej informacji: pracowniakredka@onet.pl

7/21
7/21

Warsztaty dla dzieci i rodziców z przygotowania tablic manipulacyjnych

 

Czy wiecie dlaczego tablice manipulacyjne tak bardzo podobają się najmłodszym? Wszystkie najciekawsze przedmioty, jakie można znaleźć w mieszkaniu zebrane są na jednej tablicy, którą można bawić się bez końca. Ogromna popularność tablic manipulacyjnych zachęciła pracownię Kredka do zaproponowania Wam warsztatów, podczas których wspólnie z dzieckiem stworzycie taką zabawkę. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 22 lutego. Zapisy: pracowniakredka@onet.pl

8/21
8/21

Machina sztuki - Cricoteka

 

 

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Sobota godz. 11:30 - dla dzieci 3,5-5 lat oraz godz. 13:00 dla dzieci 6-10 lat.  

9/21
9/21

Akademia Pana Piórko i przygody Bałwanka

 

Akademia Pana Piórko to spotkana naukowo-filozoficzne, nastawione na edukację, poznawanie, ale w duchu artystycznym. Zgłębianemu problemowi, pytaniom towarzyszą: opowieść jako źródło wiedzy i mądrości, snuta z udziałem małych, ciekawych świata naukowców oraz eksperymenty. Niedziela, godzina: 11:00.

 

SCKM
ul. Wietora 15

Wstęp wolny!

10/21
10/21

Poznajcie obwarzanka - najsmaczniejszy symbol Krakowa!

 

Czy wiecie jak stara jest tradycja jego wypiekania, która królowa się nim zajadała i dlaczego nie należy mylić go z preclem? Przyjdźcie na pokaz produkcji, odkryjcie wszystkie jego tajemnice i zróbcie własnego obwarzanka krakowskiego.

 

Żywe Muzeum Obwarzanka zaprasza na pokazy od 21 do 23 lutego o godzinie 10.00, 14.00 oraz 16.00.

11/21
11/21

Księżniczka na ziarnku grochu w Teatrze Współczesnym

 

W niedzielę, w godzinach 11:00, 13:00, 15:00 pełna uroku, koloru i wesołych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena przeniesie dzieci w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka.

 

Dawno, dawno temu żył sobie młody Książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na żonę. Pewnej nocy, gdy nad królestwem szalała straszliwa burza, do bram pałacu zawitała zabłąkana dziewczyna podająca się za księżniczkę. Aby przekonać się o prawdziwości jej słów, mądra Królowa użyła pewnego fortelu.

12/21
12/21

Warsztaty plastyczne w Teatrze Groteska

 

Chcąc przybliżyć, również najmłodszym widzom magię Teatru Formy, Teatr Groteska zaprasza na cykl warsztatów plastycznych, w których można wziąć udział po zakończeniu niedzielnych spektakli.

 

W niedzielę o godz. 14.15 odbędą się zajęcia Przyjaciele koziołka - uczestnicy warsztatów skonstruują kukiełki świnek, bobrów, zajączków i kaczek; poznają różne rodzaje lalek teatralnych oraz sposoby ich animacji. Kukiełki czterech zwierzątek ponadto staną się inspiracją do zabawy w odkrywanie charakterystycznych dla danego zwierzątka cech.

13/21
13/21

Mała Kika - Gordon i Paddy

 

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

 

Filmowe spotkanie dla młodych Widzów już niedzielę o 12:00

14/21
14/21

Czytamy i Oglądamy w Agrafce

 

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię.

 

W niedzielę o godzinie 11.00 czytamy: Findus się wyprowadza, oglądamy: Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka.

15/21
15/21

Baranki Dzieciom w Kinie pod Baranami - Baranki w Afryce oraz warsztaty bębniarskie

 

W niedzielę, 23 lutego o godzinie 11.00 w ramach Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera 2020 odbędzie się projekcja zestawu bajek Tydzień Przygód w Afryce. Bohaterami filmów są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i przeżywają ciekawe przygody. Dodatkową atrakcją będą Warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Mateusz Sarapata.

16/21
16/21

Nie płacz, Koziołku

 

Teatr Groteska zaprasza na przedstawienie, które jest bajką i zabawą w jednym. Uparciuch nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla Wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. 

 

sobota: 16.00

niedziela: 11.00, 13.00 

17/21
17/21

Klaun Feliks i dzieci odkrywają swoje liczne talenty

 

W sobotę, 22 lutego o godzinie 15.00 w Teatrze Szczęście sympatyczny Klaun Feliks opowie swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. Ale Cyrki to pełna dowcipu klaunada, podczas której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty.

18/21
18/21

Jak to Smok zrobił jeden niefortunny skok

 

W sobotę, 22 lutego o godzinie 13.00 Teatr Szczęście zaprasza na przedstawienie teatralne w trzech odsłonach. Spektakl opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy.

 

 

19/21
19/21

Klaun w balonie - spektakl w Teatrze Szczęście

 

Klaun Feliks na oczach widzów realizuje marzenie o lataniu. Pomysłowy klaun organizuje wielką wyprawę balonem, konstruuje helikopter i podejmuje próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. „Klaun w balonie” to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy dla całej widowni.

 

Teatr Szczęście

sobota: 11.00

niedziela: 15.00

20/21
20/21

Przez bajki w świat w Klubie "Pracownia"

 

Jest to przedstawienie interaktywne, w którym z humorem wędrujemy przez klasykę literatury dziecięcej. Można tam spotkać Srokę - Kłamczuchę, zakochanego Boćka, szalonego Zajączka, albo zasadzić i schrupać rzepkę. 

 

Pracownia Pod Baranami, niedziela, godzina 12.15

21/21
21/21

Rodzinne muzykowanie w Krakowskim Forum Kultury

 

Okazja do wspaniałej, wspólnej zabawy przy muzyce klasycznej i rozrywkowej. Inspirujące spędzanie czasu z muzyką i niezwykła instrumentalna podróż pod przewodnictwem animatorów. Nie obowiązują zapisy. Sobota, 22 lutego, 10:30. Bilety: 10 zł.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć