Kraków

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów

Czytanie przy eKranie w Kinie Kijów

Lista ważnych powodów, aby wziąć dziecko do Kina Kijów - Czytanie przy eKranie!


W dużym mieście, takim jak Kraków, kin z repertuarem dla dzieci jest wiele, ale jest tylko jedno kino, gdzie regularnie program seansów dla dzieci połączony jest z aktywnościami artystyczno-plastycznymi, czytaniem bajki tematycznie powiązanej z filmem, konkursem z nagrodami i właśnie filmem dla dzieci.

 

Cała Polska czyta dzieciom, również w Kinie Kijów

Promowanie łączenia różnorodnych aktywności  i edukacji, w tym czytelnictwa, wraz ze sztuką filmową, jest obecne w Kinie Kijów od lat, a to wciąż mało znany Krakowianom projekt. Chcemy to zmienić, dzięki szerokiej współpracy z portalami parentingowymi i udostępnianiu fragmentu bajki czytanej w przed seansem oraz krzyżówki rozwiązywanej przez dzieci w kinie szerszej grupie dzieci, niż tylko tym, które przyjdą konkretnego dnia do kina.

 

Program sobotnich spotkań z dziećmi przygotowany jest na cały sezon:

  1. 23.11.2019, Czytanie przy eKranie połączone z pokazem filmu Kraina Lodu 2,
  2. 22.12.2019,
  3. 12.01.2020,
  4. 09.02.2020,
  5. 22.03.2020,
  6. 19.04.2020,
  7. 10.05.2020,
  8. 21.06.2020,

 

Tytuły bajek można znaleźć z repertuarze kina https://www.kijow.pl/ i na Facebooku Kina Kijów https://www.facebook.com/kinokijow/

 

Czytanie, wychowanie i edukacja

Czytanie przy eKranie to nie tylko fajna zabawa połączona z bajką w kinie, to nauka zachowania w przestrzeni publicznej miejsca kultury, pracy w grupie i samodzielności, czas wolny dla rodziców i dostępna cenowo oferta biletowa.
Już godzinę przed rozpoczęciem seansu filmowego kino jest otwarte i czeka na dzieci wraz z uśmiechniętymi animatorami, którzy przy stolikach proponują najmłodszym widzom wspólną zabawę, malowanie twarzy, kolorowanki, zagadki… W kinie jest też miejsce na zabawy ruchowe, a nawet jazdę na rowerze. Dzieci w każdym wieku są mile widziane, również te mało jeszcze zainteresowane czytaniem, a bardziej raczkowaniem przy ekranie. Dzieci uczą się zachowania w kinie, wiedzą, że trzeba kupić bilet, na sali zachowywać się cicho, wiedzą, że podczas seansu zgaśnie światło i nie boją się takich sytuacji. 

 

“Mój syn poszedł pierwszy raz samodzielnie na seans filmowy, nie bał się zostać w kinie bez rodzica. Wiedział, że w każdej chwili może poprosić o pomoc Panią Natalię z kina, a ja czekam na niego w kawiarni Filmowa Cafe i mam chwilkę wolnego czasu” - mówi mama pięcioletniego Julka, bohatera amatorskiego filmu promującego Czytanie przy eKranie.

 

Rodzic lub opiekun, który przychodzi z dzieckiem do Kina Kijów na Czytanie przy eKranie płaci cenę 1 biletu  - w cenie biletu dla osoby dorosłej jest też wejściówka dla dziecka.

 

Czytelnia pod ekranem

Wszystko w otoczeniu dziecka ma znaczenia i może być cennym bodźcem rozwijającym wyobraźnie i kreatywność dziecka, dlatego nieustannie wprowadzamy zmiany w projekcie Czytanie przy eKranie. W najbliższych miesiącach chcemy trochę zmienić formułę czytania. Przede wszystkim zaaranżujemy na czas czytania bajki miejsce przy ekranie w małą czytelnię. Zaprosimy do zaprezentowania dzieciom bajki osoby znane oraz studentów, którzy w ten sposób będą ćwiczyli warsztat aktorski. Lista gości już zapowiada się bardzo ciekawie. No będą prezenty! W czasie spotkania w kinie, podczas konkursów dzieci nagradzane są cennymi prezentami.

 

Szczegóły Czytania przy eKranie dotyczące comiesięcznych spotkań z dziećmi w Kijów.Centrum można znaleźć na stronie internetowej kijow.pl w zakładce CYKLE https://www.kijow.pl/ i na Facebooku Kina Kijów https://www.facebook.com/kinokijow/


Serdecznie zapraszamy!

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć