Kraków

Weekendy w mieście bez nudy

Weekendy w mieście bez nudy

Wakacje spędzane w mieście nie muszą być nudne. Mamy dla Was i dzieciaków sporo pomysłów.

 

Będzie o kawiarniach i restauracjach przyjaznych maluchom, o parkach rozrywki i linowych, o plażach, lodach, basenach i konkursie. 

 

 

 

1/12
1/12

Kawiarnie

 

Na pewno przyjemną opcją jest wspólne wyjście do kawiarni czy restauracji. Oczywiście najlepiej jest, gdy dorośli mogą delektować się kawą lub chłodną lemoniadą, a dzieci w tym czasie się nie nudzą. Dlatego polecamy Wam miejsca przyjazne dzieciakom. Na rodzinne wypady i takie z zaprzyjaźnionymi Mamami i Ojcami.

 

  • Fresh and Fun, ul. Królowej Jadwigi 136 - restauracja nastawiona przede wszystkim na goszczenie rodzin z dziećmi, z przyjęciami urodzinowymi, leżakami, placem zabaw i atrakcyjnym miejscem zabaw w środku, przyjazną atmosferą
  • Kto wypuścił skowronka?, ul. Borkowska 2 - rodzinny dom restauracyjny, z placem zabaw i specjalnym menu dla dzieci, pokojem dla bobasa, nieodpłatnymi pampersami i fotelikami dziecięcymi
  • Stopklatka, ul. Brodzińskiego 8 - z warsztatami czekoladowymi, kącikiem dla dzieci, ekologicznymi sokami i świeżymi deserami
  • Lajkonik na Stradomiu - z przysmakami, kącikiem zabaw dla dzieci i przewijakiem
  • Organic Coffe, Al. 3-ego Maja, Park Jordana - z ekologiczną kawą i słodkościami, a także z leżakami i placem zabaw dla dzieci
  • Bez ogródek, ul. Piastowska 20 - z food truckami, leżakami, parasolami, Targiem Krakowskich Mam i Dniem Dziecka
  • Likekonik, Plac Wszystkich Świętych 2 - z mnóstwem warsztatów, przyjęciami urodzinowymi, przyjazną przestrzenią i atmosferą oraz przewijakiem
  • Bobo Cafe, Galeria Krakowska - z przestrzenią do zabaw "Kulkowo", domowymi tartami i świeżymi sokami
  • Focha 42, ul. Focha 42 - z pokojem zabaw dla dzieci, zajęciami z animatorami, warsztatami robienia pizzy i pokojem bobasa
  • Kika, ul. Krasickiego 18 - z seansami filmowymi, przyjęciami urodzinowymi, specjalnymi przysmakami dla dzieci, warsztatami

 

Więcej wkrótce ;) 

2/12
2/12

Krakowskie Zoo

 

Jeśli jeszcze nie byliście, warto zabrać dzieciaki do zoo i zapoznać je egzotycznymi i mniej egzotycznymi zwierzętami. Oprócz tego, może poznacie słonicę Citta, która przewidywała wyniki meczów podczas mudialu? :) Przed wizytą w Zoo możecie poznać wszystkie zwierzęta.

3/12
3/12

Parki rozrywki

 

Wielką radość sprawi dzieciom wizyta pełna atrakcji z jednym z podkrakowskich parków rozrywki. Niektóre z nich są całkiem blisko, do niektórych trzeba podróżować dłużej. Ale warto.

 

Sami ostatnio testowaliśmy, jakie przyjemności przygotowała Legendia. Nasze wrażania były bardzo pozytywne i trudno nam było wybrać top 10 atrakcji. Legendia znajduje się przy placu Atrakcji 1 w Chorzowie.

 

W Parku Ogrodzieniec znajdziecie 5 głównych atrakcji dla dzieci i dorosłych: Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy. W każdej z tych części czeka Was dobra zabawa i wiele przygód. Park znajduje się w gminie Ogrodzieniec, ul. Zamkowa 33, Podzamcze.

 

Oprócz tradycyjnych karuzeli w Parku Rabkoland czekają na Was spektakle, Teatry Ruchomych Figur, animacje artystów (np. teatr kukiełkowy), a także wydarzenia w samym mieście Rabka. 

 

W Parku Zatorland zamieszkał ostatnio największy ruchowy dinozaur na świecie. Warto go zobaczyć. Oprócz tego mnóstwo atrakcji w lunaparku i 3 tematyczne parki: Park Owadów, Park Dinozaurów i Park Mitologii. Adres: ul. Parkowa 7, Zator.

 

W Zatorze znajduje się także Energylandia, największy Park Rozrywki w Polsce. Atrakcje dla dzieci i rodzin znajdziecie tam w czterech strefach: bajkowej, familijnej, ekstremalnej i water parku. Poza tym jeszcze kino 7D, sceny widowiskowe i wiele gier i zabaw. 

 

Inwałd Park znajduje się oczywiście w... Inwałdzie. Odwiedzić można 4 parki tematyczne. W Parku Miniatur zwiedzicie cały świat, w Dinolandii poznacie te wielkie strwory, w warowni strzelicie z łuku i ulepicie gliniane naczynia. Ostatnim parkiem jest Ogród Jana Pawła II, gdzie można zobaczyć kwiatowy portret Świętego. 

4/12
4/12

Konkurs - Kto Ty jesteś?

 

Gdy pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu, zachęcajcie dzieci do kreatywnego spędzania czasu. Jednym z pomysłów, może być wykonanie pracy konkursowej. Jest to konkurs organizowany przez nasz portal i zakończy się wspólną wystawą artystów i dzieci. Jeżeli jesteście zainteresowani, sprawdźcie tutaj.

5/12
5/12

Jednodniowe wycieczki za miasto

 

Okolice Krakowa są przepiękne i warto zaplanować wycieczki za miasto, chociażby na jeden dzień. Warto pokazać dzieciom, że nie tylko dalekie podróże są odkrywcze i inspirujące, ale także te bliskie. Każda okazja do spędzenia dnia w gronie rodzinnym jest cenna. A gdzie się wybrać? Zobaczcie tutaj.

6/12
6/12

Kina

 

W razie niepogody zawsze niezawodnym pomysłem jest wspólne wyjście do kina. W te wakacje w kinach królują zwierzaki: futrzaki, ptaki, króliki, psy i lisy we wciagających komediach. Repertuar filmów dla dzieci w warszawskich kinach w jednym miejscu, tutaj.

7/12
7/12

Parki linowe

 

Na wszystkich miłośników ruchu i przygód czekają parki linowe. W niektórych zostały przygotowane nawet trasy dla dzieci. To świetna okazja (także dla dorosłych), by przełamać strach i sprawdzić swoje możliwości. 

 

Krakowski Park Linowy znajduje się przy ul. Widłakowej. Mijacie go jadąc trasą rowerową do Tyńca. Jedna z tras przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych. Przygotowana została także trasa dla dzieci. Ma 70 m długości. Oprócz tego można skorzystać ze zjazdu tyrolką, poskakać na trampolinie i zagrać w piłkę. 

 

Pozostałe parki znajdują się pod Krakowem. Pierwszy z nich jest w Wieliczce i ma dwie trasy o różnej trudności. Jedna z nich przeznaczona jest dla dzieci. A na miłośników relaksu czekają hamaki rozwieszone na terenie parku. 

 

7 km za Wieliczką, w miejscowości Trąbki znajduje się jeszcze jeden park linowy połączony z restauracją, placem zabaw i mini zoo. Atrakcji jest więc wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. 

8/12
8/12

Lody

 

Lody to przysmak, który zdecydowanie powinien kojarzyć się z latem, dzieciństwem i rodzinnymi wypadami. W Krakowie znajdziecie mnóstwo uroczych lodziarni, do których można wpaść "po drodze". Z myślą o wszystkich, są tam lody wege, sorbety owocowe, lody naturalne. Poznajcie nasze propozycje i znajdźcie swoje ulubione miejsce.

9/12
9/12

Baseny

 

Latem można korzystać z oferty basenów krytych i odkrytych. Wiele z krakowskich basenów, oprócz olimpijskich torów, mają także mniejsze pływalnie dla dzieci. Ranking takich basenów znajdziecie tutaj. My polecamy także basen przy apartamentach Ludwinów, w którym woda jest ciepła, a prowadzący zajęcia przyjaźni dla maluchów. 

10/12
10/12

Place zabaw

 

Na pewno każde dziecko ma swój ulubiony plac zabaw, na którym uwielbia przebywać. Czasami nawiązuje też nowe znajomości. W planie dnia dziecka czas przeznaczony na swobodną zabawę jest niezwykle istotny. Pozwala mu na bycie kreatywnym i rozwój ruchowy. Nasze najciekawsze propozycje placów zabaw w centrum Krakowa znajdziecie tutaj.

11/12
11/12

Teatry

 

Niektóre teatry mają wakacyjną przerwę, ale kilka z nich nadal gra dla Was. W niedziele możecie zaprosić dzieci do Pracowni po Baranami. W sierpniu spektakle wystawia też Teatr Szczęście. Repertuary na lato sprawdzicie tutaj.

12/12
12/12

Woda, woda i plaże

 

W upalne dni przyjemnie jest się schłodzić w jakimś zbiorniku wodnym. Jeszcze przyjemniej jest, gdy obok znajduje się miła plaża i dodatkowe atrakcje, takie jak możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych. Takie miejsca są w Krakowie i okolicach, a jak! Wodne propozycje znajdziecie tutaj.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć