Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Dziecko z alalią

Szanowna Pani Profesor.
Jestem logopedą z pięcioletnim stażem. Dotychczas pracowałam głównie z dziećmi z dyslalią bądź z opóźnionym rozwojem mowy. Od niedawna rozpoczęłam terapię dziecka sześcioletniego z alalią. Dużą trudnością u dziewczynki są liczne zmiany zachodzące w strukturze fonetycznej wyrazu podczas powtarzania i nazywania. Dziewczynka prawidłowo powtarza tylko sylaby otwarte. Rozumienie jest na dobrym poziomie.

Proszę mi poradzić - Czy metoda wczesnej nauki czytania, Pani autorstwa, może okazać się pomocna w terapii ww. dziecka? Dotychczas nie korzystałam z zeszytów "Kocham czytać", a metodę znam z informacji internetowych, Pani artykułów zamieszczanych w "Logopedii". Czy taka wiedza mi wystarczy, czy może powinnam udać się do Krakowa na szkolenie?
Z poważaniem


Pytanie przesłała Pani Ula
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Miła Pani Urszulo,
uczestnicy naszych szkoleń twierdzą, że osobiste spotkanie z osobami prowadzącymi zajęcia Symultaniczno Sekwencyjną Nauką Czytania dały im bardzo dużo. Ale oczywiście są książki z których można skorzystać (m.in. "Kocham uczyć czytać") i artykuły na stronie (w zakładce "Do pobrania" www.konferencje-logopedyczne.pl )
Życzę wielu sukcesów, nie mam wątpliwości, że w sytuacji alalii metoda szybko okaże się skuteczna.


Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: alalia, terapia słuchowa

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
a

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)