Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Metoda symultaniczno-sekwencyjna

Witam serdecznie,

jestem studentką filologii angielskiej NKJO w Rzeszowie i piszę pracę dyplomową na temat nauczania języka angielskiego dzieci z niedosłuchem na poziomie szkoły podstawowej. W drugim rozdziale pracy chciałabym się skupić na przedstawieniu i opisie metody symultaniczno-sekwencyjnej, zastanawiam się jednak, czy jest możliwe jej zastosowanie także w nauce języka obcego. Nie miałam jak do tej pory mozliwosci zaczęrpnięcia większej wiedzy odnośnie tego tematu, dlatego tez zwracam sie do Pani z prośba o udzielenie kilku istotnych odpowiedzi. Bardzo proszę o sugestie.

Pozdrawiam,
Kamila Lis
Prof. Jagoda Cieszyńska - Psycholog, logopeda

Prof. Jagoda Cieszyńska

Psycholog, logopeda

Odpowiedź:

Dzień dobry Pani,

 

Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania została opracowana także w wersji niemieckiej. Książeczki "Kocham czytać" są więc dostępne w wersji "Ich liebe Lesen", przystosowanie do nauczania w języku angielskim wymaga bardzo dużej pracy, która została podjęta, ale to będzie długo trwało ze względu na specyfikę tego języka i zapisu samogłosek.


Więcej o metodzie przeczyta Pani w artykułach umieszczonych na stronie www.konferencje-logopedyczne.pl, w zakładce "do pobrania" (dół strony).

 

Serdecznie pozdrawiam,
Jagoda Cieszyńska

Zobacz inne porady w tematyce: metoda symultaniczno-sekwencyjna

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć