Kraków

Weekend w pigułce 17-18 marca 2018

Weekend w pigułce 17-18 marca 2018

Podobno w ten weekend po Krakowie przechadza się Kot w butach, ale ktoś mu ukradł Kapelusz Ornitologiczny. Być może uciekł z nim do Hiszpanii, a może zatrzymał się w drodze, bo skusiły go krakowskie obwarzanki. Oto historia nadchodzącego weekendu w Krakowie.

 

1/8
1/8

Poznajcie obwarzanka, najsmaczniejszy symbol Krakowa

 

Jest takie miejsce, w którym krakowskie obwarzanki smakują wyjątkowo dobrze. W dodatku można dowiedzieć się jak są wytwarzane, samemu je upiec, a także dowiedzieć się jak rozpoznać prawdziwego obwarzanka. To miejsce nazywa się Żywe Muzeum Obwarzanka. W sobotę i w niedzielę zaprasza na warsztaty. Będzie pysznie!

 

Więcej informacji tutaj i tutaj

2/8
2/8

Kapelusz Ornitologiczny

 

Znacie Panią Fishkę? Na pewno! Przygotujcie się na wciągający spacer pełen zagadek i ciekawostek. Nie sposób się na nim nudzić. W ten weekend Pani Fishka poprowadzi szlakiem mody. Dowiecie się, co Krakowianie byli w stanie zrobić, aby uważano ich za modnych. 

 

Więcej informacji tutaj i tutaj

3/8
3/8

Spektakl Kot w butach z warsztatami ozdób wielkanocnych

 

Poznajcie sprytnego, pomocnego i rozśpiewanego kota w butach. Żaden problem nie jest mu straszny, radzi sobie z nim śpiewająco. A nawet i tanecznie. Po spektaklu będzie można wziąć udział w warsztatch i wykonać własne ozdoby wielkanocne. 

 

Więcej informacji tutaj.

4/8
4/8

To nie może się udać. Pokaz eksperymentów fizycznych

 

To dopiero ciekawa propozycja! Eksperymenty, które są fizycznie niemożliwe. A jednak. Zobaczycie, jak złamać deskę jedną kartką gazety oraz wiele innych ciekawostek fizycznych. 

 

Więcej informacji tutaj.

5/8
5/8

Czytanie przy ekranie. Jaskiniowiec

 

Kijów. Centrum zaprasza na znane i lubiane "Czytanie przy ekranie". W tę niedzielę wyświetlany będzie film "Jaskiniowiec", świetna animacja o piłce nożnej. Przed seansem animator przeczyta fragment książki. Animatorzy czekać będą także w holu kina ze specjalnymi atrakcjami i konkursami. 

 

Więcej informacji tutaj.

6/8
6/8

Baranki Dzieciom | Baranki w Hiszpanii 2018

 

W tę niedzielę Baranki Dzieciom biorą udział w 18. Tygodniu Kina Hiszpańskiego. Dlatego Bolek i Lolek będą podróżować do Hiszpanii oraz brać udział w corridzie. Po seansie odbędą się warsztaty flamenco połączone z poznawaniem historii i tradycji Hiszpanii.  

 

Więcej informacji tutaj.

7/8
7/8

Krakowskie teatry 

 

Bogatą ofertę spektakli dla dzieci (i rodziców) przygotowałyy na tę niedzielę krakowskie teatry. Zabawny i pouczający "Kot w butach" Teatru Groteska przypomni o granicach sprytu i oszustwa. Smoczek Obiboczek zaprosi dzieciaki na scenę. Teatr Otwarty T.O. przypomni, jak ważne są kultura osobista oraz mądrości zawarte w książkach. Na tej samej scenie, Teatru Szczęście, pojawi się Klaun Feliks marzący o lataniu. Uda mu się wzbić w powietrze? 

 

Teatr Współczesny zaprosi do Lodowej Krainy, gdzie śpiew i zabawne teksty ogrzeje każdego widza. A może chcielibyście zobaczyć wszystkie bajki i historie w jednym miejscu? Nic trudnego! Wystarczy wybrać się do Pracowni pod Baranami

8/8
8/8

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę

 

A może weekend z opowieścią? Przeczytajcie o krakowskich legendach

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć