Kraków

Plac zabaw w Parku Bednarskiego

Plac zabaw w Parku Bednarskiego

Tym razem nasz wiosenny spacer, o którym chcę Ci opowiedzieć, odbyliśmy do Parku Bednarskiego na Krakowskim Podgórzu. Nie przypadkowo wybraliśmy to miejsce, ten park z długoletnimi tradycjami. Został on założony pod koniec XIX wieku i jest w nim coś magicznego, coś z dawnych lat. Widać to nie tylko po wiekowych drzewach, ale także po bardzo starych schodach i innych starych budowlach połozonych na jego terenie.

 

Park ten jest ogólnie nieco zaniedbany, choć ma olbrzymi potencjał. Rośnie w nim ponad 100 gatunków drzew i krzewów, a ulokowany jest w średniowiecznym kamieniołomie.

 

Plac zabaw w Barku Bednarskiego został odnowiony w 2014 roku i z tego powodu przyciąga! Jest bardzo dobrze wyposażony, kolorowy i różnorodny! W lecie drzewa chronią przed nadmiarem nasłonecznienia, a w pozostałe dni otulają go tajemniczością.

 

Urządzenia na placu zabaw przyciagaja uwagę i zainteresowanie dzieci: począwszy od ogrodzonych piaskownic po wspinaczkowe przeszkody, huśtawki i pociągi. Cały plac jest naturalnie wkomponowany w park, bez oznaczania jego granic i ramów. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy naturalne podłoże (trawa i towarzystwo drzew) oraz możliwość wyciszenia się na uboczu.

 

W parku tym mieszka wiele zwierząt, np. wiewiórek, które uwielbiają być dokarmiane przez ludzi orzechami itp.

 

Warto odwiedzić ten plac zabaw zwłaszcza w upalne, letnie dni. Dzieci niechętnie go opuszczają nawet po wielu godzinach udanej zabawy!

 

Zobacz również:

 

 

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć