Warszawa

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa we Wrocławiu – niewielka wysepka na Odrze w obrębie wrocławskiego Starego Miasta oraz Śródmiejskiego Węzła Wodnego – Górnego, w sąsiedztwie mniejszych nieco od niej Wyspy Bielarskiej i Wyspy Młyńskiej. Oddzielona od Wyspy Młyńskiej wąskim ciekiem – Upustem powodziowym Klary, połączona z nią małym Mostem Słodowym, a z Wyspą Bielarską – dwudziestometrowym Mostem św. Klary nad kanałem – Upustem Klary, pozostałością po znajdujących się kiedyś na obu jego końcach Młynach Św. Klary.

Otoczona przez wody przepływające przez stolicę Dolnego Śląska Odry Wyspa Słodowa często gości różnego rodzaju imprezy cykliczne. Jedną z nich jest chociażby Noc Świętojańska, podczas której na zielonym gruncie, przy podmuchach wiatru rozpalane są ogromne ogniska. Pieśni, muzyka, tańce i wspólne biesiadowanie - a wszystko w niezwykłej scenerii, która w takie wieczory przywodzi na myśl bardziej polanę w lesie niż miejsce w samym sercu dużego miasta.

 

Wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych jest na Wyspie Słodowej systematycznie. Co roku urządza się tutaj majówki i studenckie imprezy związane z hucznymi obchodami Juwenaliów, w czerwcu natomiast Wrocławianie tłumnie uczestniczą w obchodach Nocy Świętojańskiej. Weekendowo możemy obejrzeć filmy prezentowane w ramach kina plenerowego a także uczestniczyć w wielu okazjonalnych eventach jak Dzień Dziecka czy Święto Rodziny. Tak naprawdę kalendarz imprez na Wyspie Słodowej jest jednak o wiele bogatszy: wystarczy wspomnieć, że odbywały się tu nawet pokazy towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Kultury.

Dane adresowe:
Wyspa Słodowa

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć