Warszawa

Warszawa Spotkanie od 3 roku

Paulina Holtz czyta dzieciom w Pałacu Żelechów

23 sierpnia 2014
Wpis archiwalny

godz. 17.00

 

Zapraszamy na ósme i zarazem przedostatnie wakacyjne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów”. Tym razem gościem specjalnym „Baśniowego Pałacu” będzie Paulina Holtz, która przeczyta bajkę o zwierzętach.

 

W drugiej części spotkania aktorzy Teatru Kamienica poprowadzą warsztaty teatralne dla dzieci pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” opracowane na podstawie Zwierzątek Pana Ezopa.

 

Paulina Holtz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; szerokiej widowni znana przede wszystkim z roli Agnieszki Lubicz w telenoweli „Klan”. Jako córka filmowca Witolda Holtza i aktorki Joanny Żółkowskiej dzieciństwo spędziła w środowisku aktorskim. Przygodę aktorską zaczęła w wieku 6 lat poprzez przedstawienie TV pt. "Małżeństwo Marii P." w Teatrze Telewizji. Jej pierwszym doświadczeniem scenicznym była rola Pazia w szekspirowskiej sztuce „Romeoi Julia„ w reżyserii Andrzeja Wajdy. Ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Na dużym ekranie zadebiutowała rolą zakonnicy w "Na koniec świata" Magdaleny Łazarkiewicz. Od 2002 roku związana na stałe z Teatrem Powszechnym, można ją oglądać także na kilku innych warszawskich scenach min. w Teatrze Polonia i Och-Teatrze. W 2003 roku otrzymała nagrodę "Feliks Warszawski" za rolę Jenny w spektaklu „Kształt rzeczy”. Ma dwie córki. Jest autorką książki pt. „Luśka na planecie dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica”.


Akcja „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” promująca głośnie czytanie dzieciom jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00). Aktywności są planowane na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: „wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów” („Orzech”). Obecnie kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckim Żelechowie (87 km od Warszawy i 87 km od Lublina) funkcjonuje jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy posiadając 75 stylowych pokoi, własny browar, SPA & Wellness, stawy rybne i pałacowe lochy.

Podczas kolejnych spotkań w „Baśniowym Pałacu” znane z mediów osoby, aktorzy, autorzy bajek i dziennikarze przenoszą dzieci w świat baśniowych bohaterów jak: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Pinokio”, „Calineczka”, „Śpiąca królewna”, ale również i wydawniczych niespodzianek.

 

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci - mile widziane są dzieci z Żelechowa i okolic. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Organizator:

Pałac Żelechów

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć