Warszawa

BoboSmyki
Warszawa Koncert do 5 lat

BoboSmyki

od 22 lutego do 23 lutego 2020
Wpis archiwalny

Nowy cykl rodzinnych koncertów w  Nowym Świecie Muzyki


godzina 10.00, 11.15 i 12.30


W najbliższy weekend 22 -23 lutego 2020 w Nowym Świecie Muzyki  (ul. Nowy Świat 63) rusza nowy cykl wydarzeń artystycznych o nazwie BoboSmyki. W koncertach będą występować  wybitni muzycy i doświadczeni animatorzy, znani ze „Smykofonii” . Koncerty o godzinie 10.00 przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-2 lata, a późniejsze o 11.15 i 12.30 dla dzieci w wieku przedszkolnym. 


Ważnym założeniem BoboSmyków, podobnie jak Smykofonii, jest włączanie do muzyki poprzez wspólne słuchanie, śpiewanie i tańczenie rodziców, dziadków i dzieci. Kształt każdego koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością, a interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.


Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Smolna, a partnerem Fundacja Muzyka jest dla wszystkich.


Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie. Warto poznać jej język i  cieszyć się nim przez całe życie !


„Żywa” muzyka nieporównanie silniej oddziałuje na dzieci niż ta z odtwarzacza w domu, a badania naukowe pokazują, że właśnie małe dzieci są niezwykle otwarte na wysublimowane wrażenia dźwiękowe, zwłaszcza te odbierane w ramionach rodziców. Rozwój muzyczny, a przede wszystkim analogiczny do nauki mowy, proces nauki języka muzycznego jest najintensywniejszy jest w pierwszych latach życia człowieka i zależy wówczas od środowiska rodzinnego.

 

22 i 23 lutego 2020 | Fryckowe psotki
Mały geniusz lubił zaskakiwać domowników, improwizować i żartować całymi dniami. Jedną z jego ulubionych zabaw było naśladowanie. W koncercie poświęconym młodemu Fryderykowi Chopinowi nie może więc zabraknąć muzycznych figli, a także improwizacji i utworów jego ulubionych dawnych mistrzów- Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta, od których zaczął swoją edukację muzyczną.


Koncert poprowadzi Aneta Łukaszewicz- znakomita śpiewaczka i mama. Zagrają znani instrumentaliści / improwizatorzy – wiolonczelista Marcin Zdunik, pianista Marcin Dębicz i saksofonista Wojciech Psiuk


29 lutego i 1 marca 2020 I Fortepian, fortepianik
Ulubiony instrument Fryderyka Chopina towarzyszył mu przez całe życie i był źródłem inspiracji i emocji, nie zawsze delikatnych i romantycznych. Ciekawe co i jak grałby młody Chopin gdyby urodził się współcześnie? Puśćmy wodze fantazji razem ze znakomitymi muzykami, którzy tak jak Chopin, lubią improwizować.

 

Lutosławski Piano Duo: Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik
Ewelina Sielska- Badurek   śpiew
Magda Kordylasińska– instrumenty perkusyjne
Viola Łabanow – prowadzenie

 

Każdy uczestnik koncertu musi posiadać swój bilet! Dzieci uczestniczą w BoBoSmykach zawsze razem ze swoimi opiekunami.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne są na stronie eBilet.pl w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (3 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (19 zł)

 

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy.

 

mat. Organizatora

Miejsce wydarzenia:
Nowy Świat Muzyki
Nowy Świat 63, 00-042 Warszawa
Organizator:

Stowarzyszenie Smolna

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć