Warszawa

Top 8 filmów na Halloween dla dzieci

Czasem zabawne i przyjazne, czasem trochę przerażające. Postaci z zaświatów zapraszają do wspólnego spędzenia czasu w Halloween. Poznajcie ich wszystkich.

 

źródło zdjęć: filmweb.pl

 

1/8
1/8

Hokus pokus (1993)

 

Zabawna komedia o czarownicach, które dzięki własnemu zaklęciu wracają na ziemię. Nieświadomie pomaga im w tym Max, nastolatek znudzony opieką nad młodszą siostrą. Wiedźmy – siostry: Winnie, Sarah i Mary są zdesperowane, aby pozostać na ziemi jak najdłużej. Dlatego ich przygody są ciekawe i nietypowe.

2/8
2/8

Rodzina Addamsów (1991)


Ci, którzy zdążyli poznać tę rodzinę czytając komiksy wiedzą, że nie jest zupełnie zwyczajna. Addamsowie mieszkają na w domu położonym na uboczu i lubią wszystko, co związane jest z grozą. Każdy z nich jest ekscentryczny pod innym względem, ale całkiem nieźle się dogadują. Jednak pewnego dnia w ich domu zjawia się zaginiony wuj Fester…

3/8
3/8

Koralina i tajemnicze drzwi (2009)

 

Film powstał na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Zwiedzając swój nowy dom Koralina znajduje czternaścioro drzwi. Te ostatnie okazują się prowadzić do innego świata, ciemnego i zamglonego. Znajduje tam alternatywnych rodziców i znajomych. Na początku wszystko wydaje się lepsze niż w rzeczywistości. Z czasem jednak Koralina przekonuje się, że ten magiczny świat nie jest tak dobry, jak jej się wydawało.

4/8
4/8

Miasteczko Halloween (1993)

 

Obchody Halloween naprawdę mogą się znudzić. Nawet jeśli jest się dyniowym królem. Co znudzony król robi, aby było ciekawiej? Opuszcza miasteczko strachów i upiorów i przypadkowo trafia do normalnego świata. Tam właśnie trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Dyniowy król postanawia więc porwać Świętego Mikołaja i zająć jego miejsce.

5/8
5/8

Kacper (1995)

 

Kacper to przyjazny duszek. Razem ze swoimi towarzyszami pilnują dostępu do skarbu ukrytego w pewnym domu. Nie mogąc dostać się do majątku, właścicielka domu wynajmuje posiadłość pogromcy duchów i jego córce. Przygoda z duchami jednak wcale się wtedy nie kończy. To dopiero początek.

6/8
6/8

ParaNorman (2012)

 

Jedenastoletni Norman twierdzi, że potrafi rozmawiać ze zmarłymi. Nikt mu nie wierzy i go nie rozumie. Jednak pewnego dnia okazuje się, że jego umiejętności są potrzebne wszystkim. Tylko on może uratować miasteczko przed atakiem zombie i zdjąć klątwę.

7/8
7/8

Ghostbusters. Pogromcy duchów (2016/ 1984)

 

Oba filmy opowiadają historię Nowego Jorku, w którym grasują duchy. W wersji z 1984 opanowaniem sytuacji zajmują się doktorzy parapsychologii, którzy założyli firmę zajmującą się zwalczaniem duchów. W nowszej wersji filmu, z problemem zmierzą się kobiety, autorki książek o duchach. Wszyscy bohaterowie spotkają się z wieloma przeszkodami  i niezrozumieniem. Uda im się uratować miasto?

8/8
8/8

Frankenweenie (2012)

 

Mały Wiktor ożywia swojego ulubionego przyjaciela – pieska, którego potrącił samochód. Wykorzystuje w tym celu wiedzę naukową. Jego pupil nie wygląda jednak tak jak wcześniej. Może budzić strach. Chłopiec próbuje go ukryć, jednak pewnego dnia pies wydostaje się na wolność.

Komentarze

dzięki za propozycje filmów na halloween

dodany: 2019-10-28 17:43:52, przez: antonina

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć