Warszawa

Wakacje z rodziną na Riwierze Adriatyckiej – jak samemu zorganizować wyjazd?

 

Włochy to gwarancja udanych wakacji – znajdziesz tu przepiękne widoki, długie plaże, ciepłe morze, idealną pogodę, ciekawą kulturę i pyszne jedzenie. Sprawdź jak zorganizować wakacyjny wypoczynek z rodziną nad morzem we Włoszech.

 

Włoska Riwiera Adriatycka jest położona w odległości, którą wiele osób decyduje się pokonać na raz. Odległość z Warszawy to około 1200 km ( z czego prawie 1000 km to autostrady). Jeszcze bliżej mają rodziny podróżujące z południowej Polski – przykładowo z Wrocławia czy Katowic to około 1000 km.

 

Przy założeniu, że jest co najmniej dwóch kierowców, to realna opcja. Ale trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Podróż bywa też męcząca, szczególnie dla dzieci, dlatego warto wziąć pod uwagę kilka przystanków na trasie. W Austrii jest wiele zjazdów, które oprócz restauracji i toalet, oferują place zabaw. To dobre urozmaicenie podczas długiej podróży.

 

W zaplanowaniu szczegółowej podróży, z wyliczeniem przybliżonego kosztu dojazdu, wskazaniem opłat drogowych, pomoże Wam strona www.viamichelin.pl .

 

Jeśli nie jesteś w stanie pokonać trasy jednorazowo, warto wcześniej zarezerwować nocleg po drodze. Wskazówki znajdziesz tutaj.

 

Noclegi w hotelach są dość kosztowne i na pewno nie dają tyle swobody, co… kempingi! Ale nie myśl, że kempingi we Włoszech wyglądają tak jak ośrodki z lat 80-tych w Polsce! Spójrz na zdjęcia:

 

 

 

 

Warto wcześniej zarezerwować zakwaterowanie – na wielu kempingach zaczyna brakować już miejsc. Przykładowo:

 

  •        wynajem domku (dla max. 4 osób dorosłych i 2 dzieci),
  •        7 noclegów, w pierwszym tygodniu wakacji,
  •         CENA: ok. 2000 zł!
  •        tańsze są gotowe namioty, CENA: ok. 1500 ZŁ

 

Aby sprawdzić ofertę kempingów i zarezerwować pobyt,  wejdź na stronę ww.vacansoleil.pl lub zadzwoń do jedynego przedstawicielstwa Vacansoleil w Polsce : 81 444 44 81.

 

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć