Warszawa

Wielki powrót Basi! Nowe przygody ulubienicy przedszkolaków - "Basia. Jestem w sam raz" – w kinach od 7 czerwca

Wielki powrót Basi! Nowe przygody ulubienicy przedszkolaków - "Basia. Jestem w sam raz" – w kinach od 7 czerwca

Basia wraca na ekrany kin! Adaptacje uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak z rezolutną pięciolatką w roli głównej podbiły serca najmłodszych widzów i ich rodziców. Czwarta część animacji – „Basia. Jestem w sam raz” – w kinach od 7 czerwca.

 

 

Filmowa Basia oczarowała publiczność swoim bystrym spojrzeniem na świat i dobrą energią. Teraz rezolutna pięciolatka i jej przyjaciele powracają z nowymi przygodami! Serial „Basia” to historyjki pełne ciepła, świetnej zabawy i dziecięcej wrażliwości.

 

Basia ma charakterek. Mówi, co myśli. I co czuje. Trafia w sedno, stwierdzając półżartem: „Humor może być dobry albo zły. Ja najczęściej mam różny”. Jest zabawna i pełna uroku. Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok.

 

Adaptacja kultowych książek

 

Basia to postać doskonale znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej. Na ekran trafiła dzięki producentom z polskiego studia animacji GRUPA SMACZNEGO. Pomysł na połączenie klasycznej animacji ze stylem rysunków i humorem zawartym w książce złożyły się na sukces poprzednich części filmu. Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.

 

Basia jest przede wszystkim prawdziwa. Świat wokół się zmienia, a ona pozostaje sobą. Emocje, które szczerze i całą sobą przeżywa, są niezmienne i zawsze ważne – mówi autorka serii Zofia Stanecka. Kiedy byłam mała, obiecałam sobie, że nigdy nie zapomnę, jak to jest mieć pięć lat. Teraz, gdy piszę o Basi, czerpię i z tej pamięci, i z uważnej obserwacji – dodaje.

 

Basia. Jestem w sam raz, reż. Marcin Wasilewski, Polska 2024

 

Najnowszy tytuł wkrótce w sprzedaży

Seria o Basi słynnego duetu pisarki Zofii Staneckiej i ilustratorki Marianny Oklejak wciąż się rozrasta. Już 5 czerwca br. na półki księgarń trafi najnowsza publikacja – Basia. Wielka księga zwierząt domowych i przydomowych. Tytuł ten to kontynuacja Wielkiej księgi psów i kotów…, która stała się hitem wśród przedszkolaków i ich rodziców.

 

Czwarta część przygód ulubionej bohaterki przedszkolaków w kinach od 31 maja! Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Basia i plac zabaw
  2. Basia i urodziny w muzeum
  3. Basia i alergia
  4. Basia i moda

 


 

Basia. Jestem w sam raz

 

Kategoria wiekowa: 4+

Reżyser nadzorujący: Marcin Wasilewski
Reżyserzy odcinków: M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz, R. Jaszczurowski, I. Meilūnas

Kraj i rok produkcji: Polska 2024

Czas trwania: 45 min

Wersja językowa: dubbing

Polska premiera: 7 czerwca 2024

 

Produkcja: Grupa Smacznego, Art Shot, Aeroplan, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, TV Puls

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Na podstawie książek autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak

Patroni medialni: Czas Dzieci, Ładne Bebe, Lubimy czytać, Empik

Partnerzy filmu: HarperKids, Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Muzeum Narodowe w Warszawie

Dystrybucja w Polsce: Młode Horyzonty

 

Znajdź swój seans: https://bilety.mlodehoryzonty.pl/basia-jestem-w-sam-raz 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć