Warszawa

Nowoczesne zabawki na Dzień Dziecka - uczą, bawią, stymulują!

Nowoczesne zabawki na Dzień Dziecka - uczą, bawią, stymulują!

Technologia otacza nas ze wszystkich stron - dziś jest wykorzystywana również w funkcjonalnościach zabawek wspierających harmonijny rozwój malucha. Takie gadżety mają jednak w sobie coś więcej - to nie tylko technologiczna nowinka, ale pretekst, by wywołać uśmiech u najmłodszych. To właśnie spontaniczna radość, wybuchy śmiechu i dziecięce zachwyty są tu najważniejsze. Nic też dziwnego, że rodzice i opiekunowie chętnie wybierają je na prezent, np. na urodziny czy Dzień Dziecka. Oto, czym można zaskoczyć dziecko.

 

Czy w dziecięcej zabawie jest miejsce na nowe technologie?

 

Coraz częściej o nowej technologii mówi się w kontekście ewentualnych zagrożeń. Tymczasem może być ona źródłem niekończącej się radości i rozwoju. Ważne, by we właściwy sposób wykorzystać jej zdobycze. Takie wyzwanie podjęła marka VTech, która projektuje swoje zabawki również w oparciu wiedzę pedagogiczną.

 

 

Dziś na wyciągnięcie ręki jest to, co kiedyś było w zasadzie nie do osiągnięcia - to zabawki interaktywne, które wprowadzają dziecko w świat nowych słów, pozwalają na rozwój motoryki małej, a przede wszystkim wzbudzają ciekawość i zachęcają do własnych poszukiwań, a nawet przygotowują do odgrywania różnych ról społecznych w przyszłości.

 

Każda taka interaktywna zabawka jest niczym jajko niespodzianka, a więc przyciąga dziecko, które w naturalny sposób chce poznać bliżej konkretną rzecz, sprawdzić, co się wydarzy, gdy np. naciśnie przycisk, co się stanie, kiedy ruszy w pogoń za np. raczkującą maskotką.

 

W zabawkach technologicznych zachwyca jeszcze jedna kwestia - ich duża uniwersalność. Można nimi bawić się na różne sposoby, a jednocześnie wraz z wiekiem odkrywać ich kolejne funkcjonalności.

 

Kostka Aktywności - multifunkcyjne wyzwanie na dzień dobry

 

Jak zwrócić uwagę kilkunastomiesięcznego dziecka? Maluch w takim wieku skupia się na jednym elemencie bardzo krótko, dlatego dla niego idealnym rozwiązaniem będzie zabawka pozwalająca na szybkie zmienianie obiektu zainteresowania.

W te wymagania wpisuje się Kostka Aktywności, która została wyposażona w ścianki z ruchomymi częściami, np. lusterkiem, wskazówkami zegara, a nawet książeczką. Całość została w pełni dopracowana i występuje w kolorowej wersji, co dodatkowo zwraca uwagę dziecka i zachęca do interakcji.

 

 

Pierwszy Słownik Przedszkolaka - dla małych poliglotów

 

Zanim Twoje dziecko zacznie biegle władać jakimkolwiek językiem, potrzebuje treningu mowy. Kwieciste, rozbudowane słownictwo to efekt kontaktu z książkami, a także wielu rozmów, w tym tych prowadzonych z zabawką.

 

Pierwszy słownik Przedszkolaka”  to nie tylko szansa na to, by maluch rozwijał język ojczysty, ale też znajomość języka angielskiego. Gdy pójdzie do szkoły, nauka angielskiego nie będzie dla niego niczym zaskakującym. Słownik uczy ponad 100 słów w dwóch wersjach językowych.

 

 

Miś Tuptuś - pierwszy krok w samodzielność

 

Raczkowanie to wyzwanie, które może początkowo onieśmielać malucha albo po prostu nie wzbudzać jego zainteresowania. Właśnie z myślą o naturalnym motywowaniu dziecka do raczkowania i stawiania pierwszych kroków powstał Miś Tuptuś. Zabawka jest odpowiednia także tego maluszka, który na co dzień jest bardzo ruchliwy, ale trudno opiekunowi zapanować nad tym, gdzie się przemieszcza. Miś Tuptuś nakreśli konkretny kierunek radosnego tuptania małych nóżek. Dziecko będzie podążać za misiem, który na zmianę zatrzymuje się i rusza.

Oprócz zajęć ruchowych, Miś Tuptuś zapewnia naturalny rozwój mowy - zwraca się do dziecka po polsku, ucząc nazw kształtów, kolorów oraz śpiewając piosenki. Proces ten wspierają kolorowe przyciski w kształcie serca, kwadratu oraz gwiazdy. Zachwyca też materiał, którego miękkość świetnie stymuluje dotyk.

 

 

Słownik rodziny Treflików - interaktywna wyprawa po nowe słówka

 

Odkrywanie nieznanego, zabawa czy rozwój mowy? Powodów, dla których Słownik rodziny Treflików warto mieć w domowej, interaktywnej biblioteczce dziecka jest znacznie więcej. To chociażby nauka języka angielskiego w sposób naturalny, wykorzystujący zwykłą dziecięcą ciekawość świata. To także poznawanie nazw ponad 100 pojazdów i ciekawostek z nimi związanych w dwóch wersjach językowych. Z takim zapleczem Twoja pociecha ma szansę sprawnie nauczyć się języka obcego.

 

 

Szukasz zabawki na Dzień Dziecka, Święta albo urodziny, dostosowanej do wieku dziecka i jego potrzeb, a jednocześnie interesującej i nietuzinkowej? Koniecznie odwiedź www.vtech.trefl.com. Tu znajdziesz upominki, które przyciągną uwagę maluszka, a przy tym pomogą mu w kształtowaniu istotnych, życiowych kompetencji.

 

Niech zbliżający się Dzień Dziecka będzie świetną okazją, by wspólnie z dzieckiem spędzić czas na rozwojowej zabawie!

 

 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości to zajrzyjcie na Akademia VTech, gdzie ekspertka opowiada o zabawkach marki VTech. Z filmu dowiecie się o najważniejszych cechach i funkcjach edukacyjnych każdej z prezentowanych zabawek.

 

 

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć