Warszawa

Naucz dziecko samodzielności dzięki zabawie z modą

Naucz dziecko samodzielności dzięki zabawie z modą

Dzieci kochają żywe kolory. Trudno im się dziwić – ich spojrzenie na świat i życie nie zszarzało jeszcze pod wpływem codziennych wyzwań i problemów. I choć nie zawsze będziemy mogli chronić pociechy przed szarością świata, warto pokazywać im różnokolorowy świat.

 

Ważne jest nie tylko wspieranie dziecięcych i młodzieńczych pasji i fascynacji. Warto pozwolić dzieciom i nastolatkom na podejmowanie samodzielnych decyzji (oczywiście dopasowanych do ich wieku i dojrzałości), które mogą się objawiać m.in. przy wyborach odzieżowych. A najlepszy sposób na znalezienie przez dziecko własnego stylu, bez ograniczeń w postaci krzykliwego asortymentu sieci sklepowych, to wspólne zakupy online.

 

Jak dużo swobody odzieżowej zapewnić dziecku?

 

Nasze pociechy, niezależnie od wieku, lubią czuć się dorośle. Część ich zabaw to odtwarzanie ról pełnionych przez członków rodziny: w dom, policjanta, nauczyciela, majsterkowicza. Pociechy naśladują rodziców nie tylko w zabawie – zwłaszcza dziewczynki lubią powtarzać wybory odzieżowe mam i cioć. To dobra okazja, aby dać dzieciom pierwsze, przyswajane nieświadomie, lekcje stylu. Powinniśmy dopasować je do wieku oraz osobowości dzieci. Córki na pewno chętnie będą się przebierać się za księżniczki i urządzać pokazy mody. Trochę trudniej może być w przypadku chłopców, ale także ich można zachęcić do zabawy w przebieranie, np. do inscenizacji ulubionych bajek. Co ciekawe, taka zabawa może być okazją do spędzenia czasu z całą rodziną i zacieśnienia wzajemnych relacji.

 

Jako rodzice maluchów mamy całkowity wpływ na ich garderobę. Im dzieci starsze, tym więcej swobody możemy im dać. Nie oznacza to, że kilkulatek powinien decydować o każdym aspekcie swojego ubioru. Warto zaproponować mu wybór – w przypadku kurtki będzie to prawdopodobnie tylko kolor, ale czapkę dziewczęcą pociecha może wybrać samodzielnie. Podobnie jeśli chodzi o rękawiczki i szalik. W końcu nic się nie stanie, jeśli nie będą to akcesoria z jednego kompletu. A ponieważ dziecko z pewnością chętnie będzie nosić czapkę, którą dla siebie wybrało, będziecie mieć o jeden problem mniej.

 

 

Zakupy z dzieckiem mogą być przyjemne!

 

Wielu rodziców nie lubi robić zakupów odzieżowych z dziećmi. Trudno się dziwić – w centrach handlowych na klientów czeka całe morze bodźców, które potrafią rozproszyć nawet dorosłego. W przypadku dzieci są one jeszcze mocniej odczuwalne, a rozdrażnione pociechy nie są dobrymi kompanami w czasie zakupów. Tradycyjne sklepy stacjonarne mają także inne minusy – ich kolekcje często wykorzystują popularne i krzykliwe motywy z kreskówek, produkty nie zawsze są dobrej jakości, a duża część ubrań pochodzi z Chin. Na szczęście w XXI wieku nie jesteśmy skazani na tradycyjną formę zakupów – internet oferuje wiele możliwości robienia wygodnych i szybkich zakupów, dzięki którym garderoba Twojego dziecka będzie dokładnie taka, jakiej potrzebuje.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakupy online? Powodów jest wiele – to przede wszystkim dowolność czasu i miejsca, ponieważ sklepy internetowe działają przez całą dobę. Bardzo wygodna jest także możliwość zapisania produktów w koszyku, kiedy chcemy przerwać zakupy, i powrót do nich w dowolnym czasie. Zakupy odzieżowe w internecie mogą być też wspaniałą okazją do spędzenia czasu z dziećmi. W przypadku kilkulatków warto podzielić zakupy na dwie części. Jako rodzice przejrzyjmy ofertę sklepu internetowego i znajdźmy kilka produktów odpowiadających naszym potrzebom. Potem zaprośmy przed ekran dziecko i pozwólmy mu dokonać wyboru. O ile dla dorosłych ważna będzie długość kurtki i jej ocieplenie, dzieci z pewnością zwrócą uwagę na kolor albo nadruki. Jeśli planujemy zakupy odzieżowe z nastolatkami, warto dać im nieco więcej swobody. Pozwólmy im samodzielnie poszukać wymarzonej części garderoby, a później usiądźmy wspólnie i zdecydujmy, czy będzie to odpowiedni zakup.

 

Na co zwrócić uwagę, zanim zaczniemy zakupy?

 

Wybranie zaufanego sklepu online nie zawsze jest proste, dlatego warto skorzystać z opinii dotychczasowych klientów. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem zakupów w internecie? Jedną z ważniejszych spraw jest czas dostawy, dlatego sprawdźmy, gdzie mieści się siedziba sklepu i magazyn, z którego wysyłany jest towar. Najlepszym wyborem będą polskie sklepy, które oferują wysyłkę towaru w ciągu 24 godzin. W przypadku zakupów w sklepach online przysługuje nam możliwość zwrotu produktu do 14 dni bez podawania przyczyny. Warto upewnić się, że wybrany sklep przestrzega tych przepisów i bez problemu zwrócimy ubrania, które okażą się nieodpowiednie.

 

Kolejna kwestia to przyjrzenie się asortymentowi sklepu internetowego. Na szczęście nie musisz analizować go dokładnie – zwróć uwagę na marki producentów i kraj, w którym szyte są ubrania. Przyjrzyj się też, jakie rozmiary odzieży są dostępne. Wybierz sklep, który oferuje ubrania dla niemowląt, dzieci i nastolatków na każdą porę roku. Dzięki temu będziesz mógł zostać jego klientem na dłuższy czas. A przecież każdy z nas lubi robić zakupy w sprawdzonych sklepach.

 

 

Sklep dla małych i dużych dzieci

 

Wysokiej jakości, modną odzież dla dzieci oferuje sklep internetowy Baby Center, który ma także siedzibę stacjonarną w Bytomiu. W ofercie znajdują się artykuły dla niemowląt, kilkulatków, dzieci w wieku szkolnym, a nawet dla nastolatków. Co więcej – właściciele sklepu przyłożyli ogromną wagę do doboru asortymentu. Dostępne w Baby Center ubrania, buty i akcesoria zostały wyprodukowane przez polskie i europejskie firmy, m.in.: Artex, Boboli, Trybeyond, Emel, Geox, iDO, Mayoral czy Wojtyłko. To najnowsze kolekcje oraz sprawdzone modele w przystępnych cenach. Pokochają je nie tylko dzieci, ale także dorośli.

 

Zakupy odzieży dla dzieci mogą być przyjemne, a także owocować spędzonym wspólnie, wartościowym czasem. Po zakupach pociecha z pewnością będzie oczekiwać wizyty kuriera z przesyłką. A później czeka na Was nie tylko mierzenie nowych strojów, ale także kolejna okazja do zabawy, np. pokazu najnowszej mody.

Odwiedź Baby Center i pozwól sobie na udane zakupy online.

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć