Warszawa

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - moda czy konieczność?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - moda czy konieczność?

No cóż, nie wszyscy rodzice przywiązują wagę do jakości okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Kupują najtańsze okulary dla najmłodszych, które po wakacjach zwykle trafiają do kosza. To błąd. Tracą na tym przede wszystkim maluchy. Dlaczego markowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci są koniecznością? Czy to wyłącznie modowy trend? W naszym artykule znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

 

Wrażliwość oczu dziecka na słońce

 

Wzrok dziecka może ulec uszkodzeniom podczas zabawy na słońcu. Nie tylko w czasie wakacji. Również zimą promienie UV odbijają się od śniegu i dosłownie bombardują oczy maluchów z każdej strony. W gruncie rzeczy są one bardziej podatne na negatywne skutki nasłonecznienia niż osoby dorosłe. Rzecz w tym, że budowa narządów wzroku u dzieci jest trochę inna: soczewka oka dziecka jest bardziej przezierna. Promenowanie zatem wywiera na nie większy wpływ. Jak chronić oczy dziecka przed słońcem?

 

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci 100% UV. Jeśli widzisz takie oznaczenie, masz przed sobą okulary dziecięce z filtrem UV400. Całkowicie blokują one niebezpieczne promieniowanie dla wzroku (UVA, UVB i UVC). Warto tutaj zauważyć, że tanie produkty na stoisku z pamiątkami również mogą mieć naklejki mówiące o filtrach. To jednak należy traktować za fałsz, filtr UV400 bowiem podwyższa cenę i mają go tylko okulary z certyfikatem. Zamiast więc na przydrożnym stoisku, lepiej kupować sprzęt w renomowanym sklepie, jakim jest UVOK.

 

Całoroczna ochrona wzroku dziecka

 

Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, również zimą dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne. Niemniej wiosna i jesień nie mogą stanowić wyjątków. O ile różna skala zaciemnienia (przepuszczalność światła) to zawsze wygodne rozwiązanie, o tyle obecność filtra UV400 musi być niezmiennym atutem przez cały rok. Również, jeśli w grę wchodzą fotochromowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

 

To ważne, ponieważ promienie słoneczne są niebezpieczne w każdej sytuacji. Wystarczy chwila pogody. Nasze pociechy lubią w końcu bawić się na zewnątrz. Spacer w parku czy atrakcje na placu zabaw w przedszkolu – oczy dzieci są narażone na szkody. Nadmierne nasłonecznienie oczu powoduje nieodwracalne straty. Oznacza to wczesne pogarszanie się wzroku, a to z kolei wiąże się z jednym – regularne wizyty u optyka. Jak wiadomo, okulary korekcyjne to sprawa droższa nawet niż topowe okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400.

 

Stylowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

 

Tak, brak okularów przeciwsłonecznych u dzieci to problem, który może mieć spore konsekwencje. Ich zakup należy więc traktować za konieczność, a nawet obowiązek każdego rodzica. Jednak tylko markowe okulary dziecięce będą miały odpowiednią ochronę. A tak się akurat składa, że bezpieczne szkła zwykle mają i stylowe oprawki. Przekonaj się o tym, poznając marki okularów takie, jak Real Shades czy Olivio&Co.

 

Jeśli klikniesz podany wcześniej link, gołym okiem zobaczysz, jak eleganckie potrafią być przeciwsłoneczne okulary dla dzieciaków. Niektóre z nich niewiele się różnią od topowych modeli dla dorosłych. Modne oprawki w stylu lotniczym, powiedzmy, albo tzw. lenonki. Zwłaszcza chłopcy w dłuższych włosach świetnie w nich wyglądają. Oczywiście różowe oprawki à la Barbie to również niczego sobie design. Sprawdza się u dziewczyn w różnym wieku, niekoniecznie u maluchów.

 

Markowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie tylko trend. Poprawiają one bezpieczeństwo oczu, i to przez cały rok. O ile zostaną kupione w specjalistycznym sklepie, będą miały certyfikat potwierdzający obecność filtra UV400, a tym samym – ochrony przed promieniowanie UV. Zdecydowanie warto za nie więcej zapłacić. Designerski wygląd zaś to jedynie atrakcyjny dodatek.

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć