Warszawa

Spodnie dla dziewczynki - sprawdź, jak wybrać odpowiedni fason dla Twojej pociechy

Spodnie dla dziewczynki - sprawdź, jak wybrać odpowiedni fason dla Twojej pociechy

Moda dziecięca jest szalenie dynamiczna. Często jednak wydaje się, że projektanci w kolejnych liniach proponują… to samo. Czy rzeczywiście? I tak i nie: są przecież fasony niezbędne w garderobie każdej dziewczynki. Wśród nich trzeba wymienić legginsy, spodnie dresowe typu joggers i jeansy. Jak wybrać odpowiedni model dla swojej pociechy?

 

Uniwersalne spodnie dla dziewczynki. Jaki fason jest najpopularniejszy?

 

Zdecydowanie najpopularniejszym fasonem spodni dla dziewczynki są klasyczne legginsy. Tym bardziej że doczekały się one wielu wariantów. Obok klasycznych getrów, popularne sieciówki proponują także jegginsy (legginsy uszyte z elastycznego jeansowego materiału, pozbawione zapięcia i wyposażone w szeroką gumę) oraz tregginsy, czyli spodnie typu legginsy - grubsze, ale równie elastyczne i wygodne - w zakładaniu i noszeniu.

 

Jak wybrać odpowiedni fason spodni dla dziewczynki?

 

W przypadku kilkuletniego dziecka trudno mówić o konieczności dopasowania spodni do sylwetki. Jednocześnie nie należy pomijać jej cech charakterystycznych, np. proporcji. Dzięki temu dziecko będzie czuło się swobodnie. Zachowa bowiem pełną swobodę ruchów. Jak wybrać odpowiedni fason? Jakie spodnie dla dziewczynki będą najlepsze?  

 

Jaki fason spodni dla aktywnej dziewczynki?

 

Jak wybrać fason spodni dla dziewczynki? Przede wszystkim weź pod uwagę rodzaj i częstotliwość aktywności podejmowanej przez dziecko. W przypadku dziewczynek będących w nieustannym ruchu dobrze sprawdzą się legginsy. Minimalistyczny fason, ogromna elastyczność i przewiewny, bezpieczny dla skóry dziecka materiał, to połączenie, które pokochały miliony małych użytkowniczek (i ich mamy). 

 

Ciekawą propozycją są także spodnie dresowe typu jogger. To fason, który nie krępuje ruchów, a jednocześnie - pozostaje odpowiednio dopasowany. Joggery dobrze sprawdzają się w stylizacjach codziennych i sportowych. Są więc odpowiednie do przedszkola lub szkoły, sprawdzą się także na zajęciach dodatkowych. 

 

Jaki fason spodni do przedszkola?

 

W przedszkolu dziecko najwięcej czasu spędza na dywanie podczas zabaw swobodnych. Warto więc zadbać o komfort i wygodę córki, wybierając spodnie o odpowiedniej elastyczności. Nie trzeba (na szczęście!) ograniczać się do jednego fasonu. W przedszkolu świetnie sprawdzą się klasyczne legginsy, ale nie tylko. Dobrym pomysłem są także tregginsy oraz spodnie dresowe typu jogger. W przypadku starszych dziewczynek można zdecydować się na jeansy typu wide leg.  

 

Jaki fason spodni do szkoły?

 

Jaki fason spodni dla dziewczynki będzie najlepszy do szkoły? W pierwszych klasach szkoły podstawowej dzieci wciąż mają ogromną potrzebę ruchu. Spodnie dla dziewczynki nie powinny im tego utrudniać. Wciąż dobrym wyborem będą wygodne legginsy. Stwarzają one wiele możliwości stylizacji (stanowią jeden z całorocznych elementów garderoby) i dobrze się prezentują.

 

Jeśli na co dzień preferujesz jednobarwne zestawy, dobrym wyborem mogą okazać się jegginsy lub tregginsy. To spodnie o dopasowanym fasonie (podobnie jak legginsy), jednak z innego materiału, bo miękkiego jeansu albo grubszej bawełny. Nie posiadają one zapięcia (mają gumkę w pasie) i dopasowują się do ciała.

 

Podążają także za jego ruchem, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na co dzień.

Wybierając spodnie dla dziewczynki pamiętać jednak trzeba o najważniejszym - jej indywidualnych preferencjach i poczuciu estetyki. Nawet najwygodniejsze spodnie nie będą noszone, jeśli nie spodobają się jej użytkowniczce!

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć