Warszawa

Syrop na kaszel dla dzieci bez ograniczeń wiekowych

Syrop na kaszel dla dzieci bez ograniczeń wiekowych

Suchy kaszel u dziecka może być naprawdę uciążliwy. Dlatego kiedy maluch zaczyna kaszleć, chcemy jak najszybciej mu pomóc. Jednak nie wszystkie leki możemy podawać niemowlętom i małym dzieciom. Dowiedz się, czym suchy kaszel różni się od mokrego, co oznacza i jaki syrop na kaszel wybrać, by był on bezpieczny dla dziecka, bez względu na jego wiek?

 

Suchy kaszel u dziecka – jak go rozpoznać?

 

Zanim sięgniemy po syrop na kaszel dla dzieci, warto wcześniej określić, czy mamy do czynienia z kaszlem mokrym czy suchym. Kaszel suchy występuje na początku infekcji. Wraz z nim u dziecka może pojawić się ból gardła, drapanie i uczucie łaskotania. Zdarza się, że ten rodzaj kaszlu utrudnia zasypianie i wybudza w nocy. W związku z tym dla najmłodszych może być naprawdę męczący. Po nim następuje kaszel mokry, któremu towarzyszą takie objawy, jak katar, kichanie i ogólny spadek energii. Na tym etapie choroby charakterystyczne jest również zaleganie flegmy w drogach oddechowych, którą dziecko może odczuwać jako ucisk bądź też przeszkodę w przełyku (tzw. gula w gardle).

 

Co robić, kiedy dziecko kaszle?

 

Suchy kaszel u dziecka z reguły wskazuje na rozwijającą się chorobę. Często obserwuje się go również w sezonie jesienno-zimowym, z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Niekiedy bywa też pozostałością po infekcji. Najskuteczniejszym sposobem na kaszel są oczywiście odpowiednio dobrane leki. Stąd też tak ważne jest odróżnienie kaszlu suchego od mokrego. W walce z infekcją możemy także wspomagać organizm, stosując domowe metody i medycynę niekonwencjonalną. Ważne są: odpowiednia dieta, dostarczanie wraz z pożywieniem niezbędnych witamin i składników wzmacniających odporność oraz stosowanie produktów o działaniu przeciwzapalnym.

 

 

Syrop na kaszel dla dzieci w każdym wieku

 

Dla złagodzenia kaszlu u naszych pociech, najczęściej sięgamy po syropy. Jaki syrop dla dzieci wybrać? Jednym z polecanych preparatów na kaszel suchy, jest syrop homeopatyczny Drosetuxâ, w skład którego wchodzi 8 składników czynnych pochodzenia naturalnego, takich jak rosiczka, koral szlachetny, wymiotnica lekarska czy arnika górska. Składniki te wykazują skuteczne działanie w leczeniu kaszlu suchego, a sam syrop nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Co ważne, można stosować go bez ograniczeń wiekowych, dzięki czemu bezpiecznie możemy podawać go również małym dzieciom.

 

Kaszel u dziecka – kiedy zgłosić się do lekarza?

 

Pamiętajmy jednak, że przy przewlekłym kaszlu, trwającym dłużej niż 3 tygodnie, niezbędna jest konsultacja lekarska. Suchy kaszel może być bowiem spowodowany dużo cięższymi chorobami, niż zwykłe przeziębienie. Może być wywołany alergią, astmą lub inną przewlekłą chorobą układu oddechowego, ale też schorzeniem niezwiązanym z układem oddechowym, jak na przykład niewydolnością serca. Długotrwałego kaszlu u najmłodszych nie można więc lekceważyć. Wizyta u lekarza jest też konieczna m.in. wtedy, gdy poza kaszlem dziecko ma trudności z oddychaniem, oddycha szybciej niż zwykle lub też jego oddech jest świszczący.

 

DROSETUX® Postać farmaceutyczna: syrop. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w leczeniu suchego i drażniącego kaszlu. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA,  2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć