Warszawa

Moliki książkowe zapraszają

Moliki książkowe zapraszają

Moliki to bajkowe owady, które nie zjadają książek, wręcz przeciwnie - czytają je i chętnie dzieciom polecają. Poza tym w programie dużo piosenek i zabawy, bo przecież czytanie książek to inna forma zabawy - czasami bardzo wesoła, czasem trochę smutna, ale bardzo ważna dla każdego dziecka. Czytanie rozwija wyobraźnię, wycisza, poprawia kontakt emocjonalny między dzieckiem i rodzicem.

 

 

 

Premierowe odcinki:

 

11 maja (środa) - program poświecony książkom dla dzieci opowiadajacym o życiu i dzieciństwie wielkich Polaków: Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie. Bohaterowie w magiczny sposób ożywaja i wprowadzają w świat swoich ksiażek.


Molik pod wpływem bohaterów postanawia zostać sławnym człowiekiem, czy to mu się uda , czy zostanie naukowcem, a może nadal będzie molem książkowym?
Tego wszystkiego dowiecie się ogladając kolejne spotkanie z Molikami i Zuzią - Zuzia ma siedem lat, uwielbia, gdy sie jej czyta i zdradze wam, że jest prawnuczką poetki i pisarki Wandy Chotomskiej - może dlatego tak szybko została Molikiem książkowym? W programie jak zwykle wesołe piosenki, w właśnie już niedlugo pojawi się druga płyta molikowa. Moliki obiecały że to jest ich nowa podróż do bibliopiosenkarni i żadna piosenka z pierwszej płyty nie zostanie powtórzona na drugiej.

 

1 czerwca (środa) - powtórkowa emisja programu z targów książki w Poznaniu. Jest to wielkie święto czytelników i pisarzy. Warto odwiedzać targi bo można kupić taniej książkę, ale przede wszystkim spotkać się z ulubionymi autorami i dostać autograf. Moliki zaśpiewaly piosenkę o łowcach autografów.
Wystąpili znani pisarze  i ilustratorzy Joanna Papuzińska, Dorota Gelner, Roksana Jędrzejewska Wróbel, Renata Piatkowska, Barbara Gawryluk, Krystyna Lipka- Sztarbałło i inni.

 

8 czerwca (środa) - Moliki wybierają się w świat legendy. Odwiedzą Kraków i Kopalnię soli Wieliczka, gdzie mily Skarbek ożyje i opowie im o wielu kopalnianych tajemnicach, a także o sanatorium Wieliczkowym, powędrują nad morze gdzie piękna królewna Jurata opowie o swojej nieszczęśliwej miłości. W Tatrach przestraszy Molinke rycerz... na pewno znacie tę legendę.

Grzesiek z rodziny Cumków zabierze ich w podróż po Warszawie i krótką dyskusję z Bazyliszkiem, który koniecznie chce udowodnić, że jest miły i sympatyczny. Pamiętajcie, wybierając się w odwiedziny do nowego miejsca w Polsce koniecznie zapytajcie o legendę, zapiszcie lub rodzice pomogą wam zapisać, lub narysujcie i przyślijcie do Molików. Czekają na was nagrody książkowe i płytowe!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć