Warszawa

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

5 porad jak nauczyć dziecko bezpiecznej zabawy z psem

Psy są najlepszymi przyjaciółmi naszych dzieci! Jednak by nawiązać przyjaźń ze zwierzakiem domowym, dzieci powinny nauczyć się jak bezpiecznie obchodzić się z czworonogami!

 

W galerii przedstawiamy 5 wskazówek na to, jak nauczyć swoje dziecko bezpiecznej zabawy z psem.

 

Kamila Niedzielska

1/5
1/5

1) Zanim zbliżysz się do psa, poproś o pozwolenie

 

Podpowiedz swojemu dziecku, by zawsze zapytało o pozwolenie zanim zbliży się do czworonoga. Niestety nie każdy pies może być nastawiony przyjaźnie, dlatego w ten sposób uczysz swojego dziecka rozwagi.

2/5
2/5

2) Bądź przyjazny dla psa!

 

Gwałtowne podejście do psa może wystraszyć zwierzaka. W zamian, twoje dziecko powinno wystawić przed sobą otwartą dłoń, by zwierzak mógł sam podejść i ją obwąchać.

3/5
3/5

3) Strategiczne miejsca

 

Gdy pies oswoi się z obecnością oraz dotykiem twojego dzieckiem, pozwól pogłaskać psa pod brodą. Psy to uwielbiają a w dodatku nie czują niepokoju, ponieważ widzą w jakim miejscu znajduje się ręka.

4/5
4/5

4) A gdybyś...?

 

Zapytaj swoje dziecko, jakby zachowało się w pewnych sytuacjach, gdyby było psem. Jakby zareagowało, gdyby ktoś przeszkadzał mu w jedzeniu lub spaniu? W ten sposób uświadomisz swoje dziecko, jak może zachować się czworonożny przyjaciel w różnych sytuacjach.

5/5
5/5

5) "Przynieś piłkę!"

 

Pozwól swojemu dziecku wspólnie nauczyć psa aportować. Jest to jedna z łatwiejszych do wytrenowania sztuczek. Większość psów z natury biegnie za rzuconą piłką, więc z pewnością wspólnie uda wam się nauczyć tego waszego czworonoga!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć