Warszawa

Kolagen do ciała na rozstępy w czasie ciąży

Kolagen do ciała na rozstępy w czasie ciąży

„Już nigdy nie założę bikini!” – słyszałaś, jak młode mamy rozmawiają o brzuchu, ramionach i pośladkach pokrytych czerwonymi smugami rozstępów? A może Ty także prowadzisz nierówną walkę z tą pamiątką po magicznym czasie, kiedy byliście z maluszkiem jedną osobą? Przyczyną powstawania rozstępów jest rozciąganie się skóry oraz oddziaływanie hormonów. Najlepiej im zapobiegać. Istniejące rozstępy są uszkodzeniem skóry i nie znikną zupełnie, ale przy odrobinie systematyczności możesz je rozjaśnić, spłycić, wygładzić i sprawić, że będą prawie niewidoczne!

 

Skąd te rozstępy?

Dlaczego niektórzy je mają, a inni nie? Z badań opublikowanych m.in. w czasopismach dermatologicznych wynika, że kobiety z głębokimi rozstępami w czasie ciąży mają mutację w genie ELN, odpowiadającym za włókna elastyny i kolagenu w skórze, rozciągające się i zwężające w trakcie przybierania na wadze i tracenia kilogramów. Jeżeli Twoja mama miała po ciąży rozstępy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również będziesz je mieć.

 

Jak uniknąć rozstępów?
Włókna kolagenowe w skórze ulegają osłabieniu pod wpływem hormonów już we wczesnym okresie ciąży. Jeżeli masz genetyczne preferencje do powstawania rozstępów, należy natychmiast rozpocząć działania prewencyjne. Im wcześniej, tym lepiej. Słuchaj uważnie zaleceń lekarza. Na pewno powie Ci, że powinnaś wypijać ok. 8 szklanek wody dziennie. Sięgaj po warzywa i owoce zawierające dużo wody, np. arbuzy, ogórki, truskawki. Spożywaj często produkty bogate w witaminy A, C oraz E. To wszystko sprawi, że skóra będzie jędrna i odporniejsza na rozciąganie. Masuj ciało – najlepiej balsamami dla przyszłych mam. Będziesz pewna, ze nie zawierają zakazanych w czasie ciąży substancji i składników aktywnych, takich jak: retinol, kwasy owocowe AHA, tetracykliny oraz kwas salicylowy. Masz wątpliwości? Zawsze konsultuj je z lekarzem prowadzącym; powinien uspokoić Cię, jeśli się niepokoisz. Świetne rezultaty w walce z rozstępami przyniesie kuracja rybim kolagenem do ciała.

 

Zapobiegamy rozstępom w ciąży!

- pij dużo wody

- spożywaj produkty bogate w witaminy A, C oraz E

- sięgaj po warzywa i owoce zawierające dużo wody

- masuj ciało regularnie

- używaj produktów pielęgnacyjnych dedykowanych dla przyszłych mam

- zastosuj kurację kosmetykami z kolagenem rybim

 

Czym jest kolagen do ciała?
Naturalny żel kolagenowy zamknięty w butelce to kosmetyk naskórny, zawierający hydrat kolagenu rybiego. Jak to działa? Nasza skóra po aplikacji kolagenu zaczyna produkować sama więcej tego białka młodości. Dlaczego? Żel kolagenowy wmasowany w wilgotną skórę rozpada się na pojedyncze aminokwasy, które wnikają w skórę. Organizm nie jest w stanie precyzyjnie odróżnić kolagenu rybiego od własnego, więc w reakcji na rozpad aminokwasów, produkuje więcej własnych. Skóra wytwarza kolagen z nawiązką, dlatego jest odporna na rozciąganie, a miejsca dotknięte rozstępami wygładzają się i rozjaśniają.

 

Przeczytaj więcej o tym, czy kolagen naturalny działa na Magdalenajaglarz.pl - popularnym blogu kosmetyczki Magdaleny Jaglarz, która kosmetyki z kolagen stosuje jako uzupełnienie m.in. serii peelingów chemicznych.

 

Jaki kolagen do ciała wybrać?
Odpowiedź brzmi: hydrat (nie hydrolizat, hydrolizaty dużo mniej skuteczne!), rybi (nie bydlęcy – jest mało przyswajalny), aktywny biologicznie, przenikający skórę, o dużej czystości i, jeśli jesteś właśnie w ciąży, najlepiej bez dodatkowych substancji. Na rynku jest wielu producentów i dystrybutorów takiego kolagenu: Colway, Souvre, Perfect Coll, Colyfine, Inventia – a to tylko kilka znanych marek. Każdy producent ma w swojej ofercie różne produkty kolagenowe dla skóry z różnymi potrzebami. Niektóre żele są dedykowane do nakładania wyłącznie na ciało, inne na twarz, ciało, włosy i paznokcie. Zastanów się, czy potrzebujesz uniwersalnego kosmetyku, czy zamierzasz przeznaczyć go wyłącznie na kurację do ciała. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Sprawdź rekomendowane kosmetyki do ciała z kolagenem w sklepie Wybieramy Kolagen.

 

Jak nakładać kolagen na ciało?
Na wilgotną skórę, najlepiej po kąpieli, nanieś kolagen naturalny w żelu. Wmasuj żel dokładnie, aż do całkowitego wchłonięcia. W skórę na brzuchu kosmetyk powinien być wmasowany delikatnie, zaś w uda, pośladki czy biodra warto wmasowywać kolagen mocniej. Następnie zastosuj ulubiony balsam. Powtarzaj czynność codziennie. Nakładając kolagen do ciała na piersi, omijaj brodawki sutkowe; to ważne, ponieważ ich stymulacja może powodować przedwczesne skurcze.

Kolagen do twarzy dla przyszłej mamy


 

Stosowanie kolagenu naturalnego pomoże nie tylko zapobiegać rozstępom. Lista kosmetycznych korzyści stosowania żeli kolagenowych jest imponująca: preparaty efektywnie nawilżają i ujędrniają skórę, pogrubiają i zmiękczają naskórek, po ok. 110-113 dniach systematycznego używania likwidują praktycznie 99% zmarszczek suchych, zatrzymując na długi okres powstawanie nowych. Optycznie naprężają takie defekty skóry jak zmarszczki mimiczne i tzw. worki pod oczami. To kosmetyki z bardzo prostym składem, więc możesz stosować je bezpiecznie. Wybierz odpowiednie dla Ciebie kosmetyki z kolagenem do twarzy na Wybieramykolagen.pl.

Powodzenia!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć