Warszawa

Dziwne przypadki bajkopisarza
PATRONAT CzasDzieci.pl

Dziwne przypadki bajkopisarza

od 4 do 8 lat
ISBN: 978-83-7672-002-
tagi: opowiadania  bajka  morał 

„Dziwne przypadki bajkopisarza” to książka, która zawiera kilkanaście bajek, w których autor osobiście występuje lub też opowiada to, co się wokół niego dzieje. To bajki proste i pełne ciepła, które zawierają morał w tle. Treść ich na pewno zachwyca.

 

W bajkach spotykamy rzeczy, zwierzęta, nawet warzywa, których przygody odzwierciedlają ludzkie życie pełne kruchości i słabości. Znaleźć tu można miedzy innymi bajkę o kołdrze, komarze, marchewce, muszce, pawiu, księżniczce. Ich przygody uczą jak odróżniać dobro od zła, rozpoznać prawdziwych przyjaciół, walczyć o realizację marzeń, widzieć prawdę a unikać fałszu.

 

To zbiór opowiadań mądrych, dowcipnych i pouczających. Każda bajka jest cudnie zilustrowana przez Magdalenę Kozieł – Nowak. Oprawa graficzna nierozerwalnie związana jest z tekstem.

 

To książeczka, która przyniesie wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Kup teraz

Recenzje książki (Dziwne przypadki bajkopisarza)

Recenzja rodzica

Mimo, że w naszym domu jest naprawdę dużo bajek, z tym autorem spotkaliśmy się po raz pierwszy.
Ale za to jakie to było spotkanie! Książeczka zaciekawiła nas już od pierwszej bajki, od pierwszej strony. Siedzieliśmy więc sobie na podłodze: ja, moja córka i synek i czytaliśmy… Najpierw o liście, który w niezwykły sposób trafił do adresata, potem o kołdrze innej niż wszystkie, o marchewce, która uwielbiała marzyć i której marzenia się spełniły, o muszce, żabce, kurach, komarze, a kiedy chciałam już odłożyć książeczkę i kolejne bajki przeczytać następnego dnia, moja córka prosiła:
- Mamo, proszę, jeszcze jedną… - i tym sposobem książeczka została przez nas „pochłonięta” w całości podczas zaledwie jednego popołudnia.
Bajeczki są dosyć krótkie, w sam raz do czytania nawet młodszym dzieciom. Napisane prostym, zrozumiałym dla małych słuchaczy językiem. Niektóre historie, jak np. „Zdjęcia” wywołają uśmiech, zwłaszcza na twarzy rodziców, inne, np. „O komarze z muzeum” w ciekawy sposób mogą rozpocząć dyskusję, jaką cenę warto (lub nie) zapłacić za wielką sławę. Każda opowieść jest jedyna w swoim rodzaju, warta uwagi i niesie w sobie morał. Czasem trochę przewrotny, jak w bajce o księżniczce, sukni i czarodzieju, a czasem… no cóż, dość smutny, jak w opowieści o pięknym pawiu…

Recenzja rodzica

Czy w bajce muszą występować królewny? Niekoniecznie. Grzegorz Kasdepke bohaterem robi siebie i… marchewkę, kołdrę lub muchę… A po co? Bo idąc tropem starych bajek, pokazuje przywary i słabości ludzkie, losy świata nie do końca bezpośrednio.
Przygody zarozumiałej marchewki pokazują, że warto marzyć i mocno wierzyć, że marzenia się spełnią. A historia o małej muszce pokazuje, że czasem potrzebujemy kogoś, żeby się dowiedzieć czegoś o sobie. Dla wielbicielek klasycznej bajki pojawia się również piękna królewna. Tym wszystkim dowcipnym, ciepłym i mądrym historiom towarzyszą piękne ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak.
I prawdą są słowa autora, że te jego bajki to wcale nie są dla dzieci. Przyjemnie się je czyta i nam dorosłym.
 


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć