Warszawa

Przygody przyjaciół z zagrody
PATRONAT CzasDzieci.pl

Przygody przyjaciół z zagrody

Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
od 5 do 8 lat
ISBN: 978-83-7167-916-2

15 ciepłych, zabawnych opowiadań o przyjaciołach z wiejskiej zagrody, dla których codzienne i niecodzienne wydarzenia stają się wielkimi przygodami. Maluchy na pewno z zainteresowaniem posłuchają historyjek o zaginionym kurczątku, psotnym koziołku, niezgrabnym osiołku czy o owieczce, która bała się burzy. Dla dzieci uczących się samodzielnego czytania każda opowieść ma pomocne obrazki z podpisami oraz powtórki trudniejszych słów.

Kup teraz

Recenzje książki (Przygody przyjaciół z zagrody)

Recenzja rodzica
Przybliża życie na wsi

Książka Przygody przyjaciół z zagrody może nie jest frapująca pod względem treści. Nie jest to dynamiczna opowieść pełna akcji. Ale to wartościowa pozycja z dwóch względów. Dzieciom z miasta przybliża życie na wsi, opisuje zwierzęta, gospodarstwo, pracę tych, którzy gospodarstwem się zajmują. To niewątpliwie wiedza wzbogacająca i trochę zaniedbana. Zaletą też jest forma wydania. Duże litery. Proste zdania, podpisane obrazki, ułatwiające zrozumienie treści. To może być doskonała pozycja dla dzieci dopiero uczących się czytać. Proste, czytelne ilustracje mogą przydać się, gdy początkujący czytelnicy mają młodsze rodzeństwo. Dla nich to też szansa na poznanie zwierząt. Dlatego warto podsunąć dzieciakom tę książkę. Może podtytuł - do samodzielnego czytania - zachęci do pierwszych prób.

Wartościowa i estetyczna

Zajmująca powieść o życiu zwierząt w środowisku wiejskim. Piętnaście barwnych opowiadań, które wzorowo ukazują zasady i interakcje, jakie panują w większych grupach. Realne wskazanie, że nie zawsze wszystko musi iść bez żadnych komplikacji, a sytuacje trudne pozwalają niejednokrotnie zbliżać się do siebie. Książka ta porusza wiele problemów, nad którymi warto się zatrzymać i przedyskutować je z dzieckiem. Wspaniała nauka nazw zwierząt i miejsc, w których mieszkają. Zarówno młodsi, jak i starsi wzbogacą swoje słownictwo, które jest wyszczególnione na koniec każdej opowieści. Maluszki dodatkowo mają obrazki, które będą przedstawiać konkretne słowa. W pozycji tej znajdziemy również wątki moralizujące, nagradzające dobre zachowanie, pomoc innym czy współpracę w grupie.


Sądzę, że może to być bardzo pouczająca i dostarczająca wielu nowych wiadomości opowieść dla dzieci. Tym samym dzięki bajecznym ilustracjom przyjemna bajka na dobranoc czy pierwsza lektura. Jest ona dostosowana do tego, ponieważ ma bardzo dużą, czytelną czcionkę. Już na okładce jest informacja o tym (15 opowiadań do samodzielnego czytania). Atrakcyjna propozycja spośród wielu innych. Zachęca wartością merytoryczną i niezwykłą estetyką wykonania.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć