Warszawa

Mateuszek

Mateuszek

od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-10-12471-5
Tematyka: przygoda, łobuz

Opis książki

Nazywam się Mateuszek García Moreno, ale z imienia i nazwiska nie zna mnie nawet najlepszy przyjaciel, Uszatek Lopez, który jest zdradziecką świnią. Wszyscy mówią na mnie Mateuszek Okularnik, co nie jest specjalnie oryginalne, zważywszy, że od piątego roku życia noszę okulary. Mieszkam z rodzicami (choć taty ciągle nie ma w domu), dziadkiem, który jest niesamowicie fajny, i z Głupkiem. To mój młodszy brat (tak naprawdę ma inne imię, ale nikt nie pamięta jakie). Uwielbiam się bawić z kolegami w parku Wisielca, chociaż czasem dostaję za to po głowie. Jeśli przeczytacie o moich przygodach, nie pożałujecie!


Elvira Lindo (ur. w 1962 r.) studiowała dziennikarstwo. Na początku kariery pisała scenariusze radiowe i telewizyjne. W jednym z nich pojawił się Mateuszek, który później stał się bohaterem cyklu książek, znanych nie tylko w Hiszpanii (zostały wydane także w 20 innych krajach, w tym w Polsce). Autorka była za nie wielokrotnie nagradzana. Napisała również kilka książek i sztuk dla dorosłych oraz scenariuszy filmowych. Stale współpracuje z najważniejszym hiszpańskim dziennikiem "El País". Jej mężem jest pisarz Antonio Muñoz Molina.

 


Format: 140 x 202 mm
Ilość stron: 160
Oprawa: broszurowa

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Mateuszek

Recenzje rodziców:

Męski punkt widzenia

Są książki do czytania dla dzieci i takie, które powinna czytać mama. Mateuszek to książka do czytania przeznaczona dla taty lub dziadka. Prezentowany w niej męski punkt widzenia, będzie bliski... czytaj więcej »
Recenzje dzieci:

Ciekawe i śmieszne przygody

Ta książka opowiada o Mateuszku Garcia Moreno, chłopcu, który miał przezwisko okularnik i nawet lubił swoje przezwisko. Ma on dziadka, który zawsze, to znaczy prawie zawsze stoi po jego stronie.... czytaj więcej »
Recenzje nauczycieli:

Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi

Książka Elviry Lindo Mateuszek to książka przeznaczona dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. I tu od razu nasuwa mi się pytanie - Jednak czy tylko dla dzieci? Już na pierwszej stronie... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć