Warszawa

Opis książki

Opowieść o metamorfozie z kobiety w matkę. I z matki w kobietę.

Najpierw strategiczne inwestycje: studia, staże, kursy. Praca. Ślub. Kredyt. Kalkulacje, analizy. Kolejne, coraz bardziej ambitne projekty. A projekt „dziecko”? Nie teraz, może później, nie w tym kwartale. I tak bez kwalifikacji? „Święty Mikołaju, daj mi na próbę trzylatkę. Od osiemnastej do dwudziestej, w dni robocze. Przymierzę się”. Aż któregoś dnia budzisz się i masz dzieci, dom, pracę. Za krótką dobę. Tylko dwie ręce. Tylko jedną głowę. I coraz mniej siebie.

Książka Małgorzaty Łukowiak nie jest zapisem wyidealizowanego macierzyństwa, ale i nie martyrologii pieluchowo-smoczkowo-słoiczkowej. To reportaż o (r)ewolucji od bezdzietności do wielodzietności, rejestracja stanów ducha i ciała kobiety, z której wykluwa się matka. Ze wzrostem liczby dzieci rośnie nie tylko zmęczenie narratorki, ale i jej samoświadomość; zmienia się postrzeganie świata.

Niestereotypowa i bardzo prawdziwa opowieść wielomatki o macierzyństwie i ocalaniu siebie każdego dnia.
Książka dla mężczyzn i dla kobiet. Dla singli i matek.

Dla tych, które Nigdy Nie Mogą Odpuścić, Matek Mnie Nikt Nie Zastąpi, Matek Zaraz Oszaleję, Matek Po Co Mi To Było, Matek Dziergaczek Rzeczywistości, Matek Polek i zbuntowanych Superbohaterek Dnia Codziennego.
Dla wszystkich.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Projekt: Matka

Recenzje rodziców:

Zaintrygował mnie styl

Kilka lat temu wyszłam – myślami i czynem – gdzieś w okolice pragnień ziszczenia Projektu "Matka". Niby z lękiem, wahaniem, niepewnością… ale już nie wróciłam. Zatrzasnęłam... czytaj więcej »

Szczęśliwa matka - szczęśliwe dziecko

Moje pierwsze spojrzenie i książka mi się spodobała. Może ten modnie brzmiący tytuł mnie przyciągnął, może okładka z ekskluzywnym wózkiem w starym stylu dla dziecka, a może dlatego, że... czytaj więcej »

O tym "pomiędzy"

Nigdy nie musiałam specjalnie definiować siebie, manifestować tego jaka jestem. I nagle stałam się matką. Weszłam do klanu i konieczne było wejście do jakiegoś obozu: Matek Idealnych, Matek... czytaj więcej »

Warto zobaczyć