Książki dla dzieci » Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Kształty i przeciwieństwa

Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Kształty i przeciwieństwa
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Kształty i przeciwieństwa

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
Wiek dziecka: od 4 do 5 lat
Ocena: 5.0/5 od 3 os.
tagi: zabawa  edukacyjna 

Każde dziecko w ramach edukacji przedszkolnej dziecko nabywa umiejętności, które pomogą mu przygotować się do nauki w szkole, takie jak rozpoznawanie kolorów i kształtów, rysowanie szlaczków oraz zdolność dostrzegania różnic i podobieństw a co za tym idzie wnioskowania. Kompetencje te stanowią także podstawową wiedzę pozwalającą dziecku prawidłowo funkcjonować w otaczającej go rzeczywistości.

 

Pomocne we wspieraniu rozwoju poznawczego dziecka są książki z programu Disney Uczy. Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Kształty i przeciwieństwa przygotowane zostały z myślą o dzieciach w wieku 4 lat, dzięki czemu każdy czterolatek z pewnością poradzi sobie z zadaniami, które w nich się znajdują.


Dzięki książce "Disney Ucz się z nami. Kształty i przeciwieństwa" dziecko nauczy się rozpoznawać i nazywać kształty oraz dostrzegać różnice i przeciwieństwa. Porównując różnorodne obiekty i szukając ich cech, dziecko rozwija zdolność obserwacji.

 

 

Oprócz zadań w książkach dziecko znajdzie naklejki, puzzle, karty do gry. Dodatkowym elementem są propozycje zabaw, które można z dzieckiem zrealizować także poza domem. Autorzy programu podpowiadają, w jaki sposób wykorzystać czas, np. podczas spaceru, w kuchni, na zakupach, aby stymulować rozwój przedszkolaka.

 

Patroni medialni:

 

Recenzje książki (Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Kształty i przeciwieństwa)

Recenzja rodzica

Książka pomaga doskonalić umiejętność rozpoznawania i nazywania kształtów oraz dostrzegania różnic i przeciwieństw. Dziecko rozwija zdolność obserwacji, porównując różnorodne obiekty i rozpoznając ich cechy. W książeczce znajdziemy wielorakie zadania, dzięki którym maluch zdobędzie umiejętność posługiwania się kształtami w celu opisywania otaczającego go świata. Wiele ćwiczeń wymaga wklejania naklejek dołączonych do książki, a jak wiadomo dzieci uwielbiają naklejki.
Na końcu ćwiczeń znajdziemy odpowiedzi, grę planszową oraz piękny dyplom z gratulacjami ukończenia kursu Disneya.
Książka jest pięknie ilustrowana, a bohaterami zadań są  postacie z bajek Disneya – Myszka Miki, Kaczor Donald, Pies Pluto i inni.

Razem z rodzicami dzieci z przyjemnością spędzą czas na rozwiązywaniu ćwiczeń z tej fantastycznej książeczki.

Recenzja nauczyciela
Kształty i przeciwieństwa – świetna zabawa dla całej rodziny

Będąc nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, często spotykam się z pytaniami rodziców o to, co mają kupić swoim pociechom, by te rozwijały podstawową wiedzę z zakresu matematyki. Często też chcieliby sprawdzić umiejętności swoich pociech.
Takim problemom wychodzi naprzeciw książka pt. Kształty i przeciwieństwa z serii "Ucz się z nami" wydawnictwa Ameet. Książka łączy ze sobą zarówno spotkanie z bohaterami bajek, które można dziecku przeczytać, jak również zadania do wykonania. Najpierw wytłumaczono i usystematyzowano wiedzę na temat kształtów, następnie zaproponowano ćwiczenia po śladzie, a na koniec samodzielne rysowanie. Autorzy zastosowali zasadę stopniowania trudności, jakże ważną w metodologii pracy z dziećmi. Na uwagę zasługują też ćwiczenia z wykorzystaniem naklejek, które dzieci w tym wieku po prostu uwielbiają.
Dodatek w postaci pomysłów na utrwalenie pojęć z rodzicami czy dziadkami jest kompendium wiedzy z tego zakresu. Ciekawym rozwiązaniem jest również dyplom, który wieńczy zakończone sukcesem wykonanie zadania, a który można włożyć w antyramę i powiesić w pokoju dziecka.
Jako nauczyciel z 20-letnim stażem polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą pomóc swojemu dziecku.

Recenzja CzasDzieci.pl
W krainie Figurolandii

Chcąc pomóc naszym pociechom w osiąganiu sukcesów edukacyjnych, sięgamy po książeczki i zeszyty ćwiczeń, których w księgarniach nie brakuje. Często jednak giną one pod stertą innych pozycji, nie budząc w dzieciach żadnego zainteresowania.
Wydawnictwo AMEET wychodzi nam naprzeciw, proponując kolorową, twórczą i przynoszącą efekty serię zeszytów ćwiczeń Disney uczy. Ucz się z nami, które poprzez zabawę rozwijają i utrwalają kluczowe umiejętności przedszkolne i wczesnoszkolne, ułatwiając przy tym indywidualną pracę rodzica z dzieckiem.
Część Ucz się razem z nami. Kształty i przeciwieństwa przeznaczona jest dla młodszych przedszkolaków, których z pewnością urzekną kolorowe ilustracje pomocne przy opanowywaniu określonych zagadnień z zakresu matematyki. Krótkie, ale pouczające opowiadanie o przygodach Myszki Miki i jej przyjaciołach, którzy, chcąc schronić się przed słońcem, budują fort z figur geometrycznych, przeplata się z zadaniami, poprzez które dzieci uczą się rozpoznawać i rysować koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt, a także zauważać różnice w wielkości i liczebności przedmiotów, co kształtuje w nich umiejętność myślenia przestrzennego.
Na uznanie zasługuje przede wszystkim sposób wydania, ponieważ duży format oraz spora ilość barwnych ilustracji ułatwiają dziecku wykonywanie poszczególnych zadań, a przeznaczone do ćwiczeń naklejki zamieszczone na ostatnich kartach książeczki, wpływają na atrakcyjność nauki, która staje się efektywną, ale i przyjemną.
Niebanalnym rozwiązaniem jest również umieszczenie na końcu odpowiedzi, dzięki czemu mamy szansę nauczyć dziecko częściowej samokontroli, a także gra planszowa i wskazówki dla rodziców, pokazujące kilka dodatkowych możliwości, jakie możemy wprowadzić w ciągu dnia, ucząc dziecko wykorzystywać wiedzę nie tylko w trakcie ćwiczeń przy książce, ale na co dzień.
Dużym atutem jest również zamieszczony na końcu dyplom, który z pewnością będzie dla dziecka satysfakcjonującą nagrodą za czas i wysiłek, jaki poświęciło, aby prawidłowo wykonać wszystkie polecenia.
Po zapoznaniu się z pozycją mogę powiedzieć, że jest ona godna uwagi, gdyż w prosty, ciekawy i pouczający sposób pomaga dzieciom zrozumieć istotne w ich edukacji zagadnienia, a różnorodność zadań i wydanie, zachęcają do sięgnięcia po kolejne części. Przeznaczony dla przedszkolaków zeszyt ćwiczeń Disney uczy. Ucz się z nami. Kształty i przeciwieństwa z pewnością wzbudzi ich zainteresowanie i zapewni niejedną chwilę twórczej zabawy w towarzystwie sympatycznych bohaterów z bajek Disneya.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Nie taka łatwa sprawa to zasypianie
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Nie taka łatwa sprawa to zasypianie

Książka: Owco, śpij!
Opowieść o architekturze, która wciąga dzieci i rodziców
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

Opowieść o architekturze, która wciąga dzieci i rodziców

Książka: Archistoria. Opowieść o architekturze
 O tym, jak muzyka odmieniła losy pewnej dziewczynki
Recenzja rodzica (Aleksandra Struska-Musiał)

O tym, jak muzyka odmieniła losy pewnej dziewczynki

Książka: Matylda. Tajemnica i marzenia
Wygodnie i niewygodnie dla nastolatków
Recenzja bibliotekarza (Joanna Węgrzyn)

Wygodnie i niewygodnie dla nastolatków

Książka: Weronika i zombie
Szlakiem polskich księżniczek!
Recenzja bibliotekarza (Aleksandra Barczyk)

Szlakiem polskich księżniczek!

Książka: Polskie księżniczki
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Dom nie z tej ziemi

Dom nie z tej ziemi

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci

Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Ada Judytka i zaginiony tałes

Ada Judytka i zaginiony tałes

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
A niech to Gęś kopnie

A niech to Gęś kopnie

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Nikt nas nie upomni

Nikt nas nie upomni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019