Książki dla dzieci » Disney Ucz się z nami. Zabawa z naklejkami

Disney Ucz się z nami. Zabawa z naklejkami
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney Ucz się z nami. Zabawa z naklejkami

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
Wiek dziecka: od 4 do 5 lat
Ocena: 5.0/5 od 3 os.
tagi: zabawa  edukacyjna 

Seria książek „Zabawy z naklejkami” została stworzona z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, aby stworzyć im okazję do nauki przez zabawę.


Książki w przyjemny sposób pomogą przedszkolakom doskonalić kluczowe umiejętności podczas zajęć w lekkiej i atrakcyjnej dla nich formie. Każdy tytuł to kompleksowy zestaw zadań dostosowanych do poziomu umiejętności dzieci czteroletnich i pięcioletnich. Podczas ich rozwiązywania mali uczniowie poznają podstawowe zagadnienia związane z rozpoznawaniem kolorów i kształtów, rysowaniem i tworzeniem szlaczków.

 

Książki zawierają także wprowadzenie do nauki pisania liter i liczenia. Stwarza to dzieciom okazję do ćwiczeń mających na celu doskonalenie zdolności manualnych oraz rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia. Materiał w książkach został dobrany w taki sposób, aby dzieci, oprócz realizacji określonych zadań, miały okazję do kolorowania, wyklejania i zgadywania. Podczas ćwiczeń przedszkolakom towarzyszą ich ulubieni bohaterowie ze świata Disneya, co wpływa korzystnie na ich zaangażowanie w zabawę. Na zakończenie każdego zadania mały uczeń może wkleić naklejkę-nagrodę ze specjalnymi gratulacjami od swoich ulubionych bohaterów. W ten sposób „mały uczeń” nie tylko zyskuje satysfakcję z realizacji zadania, taka pochwała sprawia również, że dziecko gotowe jest, by zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami.

 

W serii ukazały się:

 • Disney Ucz się z nami. Księżniczka. Zabawa z naklejkami 
 • Disney Ucz się z nami. Auta. Zabawa z naklejkami
 • Disney Ucz się z nami. Kubuś i przyjaciele. Zabawa z naklejkami
 • Disney Ucz się z nami. Klub Przyjaciół Myszki Miki. Zabawa z naklejkami
 • Disney Ucz się z nami. Samoloty. Zabawa z naklejkami

 

Patroni medialni:

Recenzje książki (Disney Ucz się z nami. Zabawa z naklejkami)

Recenzja nauczyciela
Magiczna nauka z Disney - Ucz się z nami

Książki z serii Disney Uczy to program edukacyjny dla najmłodszych dzieci. Przedstawione w nim treści wprowadzają dzieci w wieku przedszkolnym w świat nauki i pomagają w zdobywaniu podstawowych wiadomości. Książki Disney to nic innego jak nauka przez zabawę. Wspaniałe kolorowe strony przyciągają wzrok nawet starszych. Oprócz kolorowych obrazków, które zachwycają swoją kolorystyką znajdziemy tu również naklejki, które dziecko może wykorzystać do każdego zadania.


Program pomaga ćwiczyć logiczne myślenie, wspomaga dzieci w poznawaniu świata, ćwiczy sprawność manualną.  Tematyka książek porusza aspekt przeciwieństw, kolorów, kształtów, usprawnia spostrzeganie wzrokowe poprzeć ćwiczenia mające na celu porównywanie. Za dodatkowy atut uważam proste, a przy tym jasne i zrozumiałe dla malucha polecenia.


W serii dla 4-latków pojawiają się szlaczki, mające na celu usprawnienie ręki. Szlaczki mogą się jednak okazać zbyt trudne dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją naukę. Książki na pewno są bliskie dziecku ze względu na obecność bohaterów, którzy umilają prace z programem. Dzieci uwielbiają postacie Disney, dlatego nauka z tymi książkami jest dla nich fascynująca.

Recenzja bibliotekarza
Wyjątkowy zeszyt ćwiczeń

Ucz się z nami Poziom 1 Zabawa z naklejkami to wyjątkowy zeszyt ćwiczeń dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Dzięki różnorodnym, ciekawym i dostosowanym do wieku dziecka zadaniom, najmłodsi uczą się rozpoznawać m.in. kształty, kolory i cyfry, a także „ćwiczą” rękę rysując szlaczki. Doskonalenie tych umiejętności bez wątpienia ułatwi dzieciom szkolną edukację i sprawi, że nauka będzie prawdziwą przyjemnością! A uczyć się będą milusińscy wspólnie ze znanymi i lubianymi mieszkańcami ze Stumilowego Lasu. Dodatkowo w książce znajdują się naklejki (również naklejki – nagrody!), dzięki którym dzieci będą miały poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy.

 

Disney uczy. Ucz się z nami. Poziom 1 to wspaniała pomoc dydaktyczna dla rodziców, którzy pragną nauczyć swoją pociechę m.in. rozpoznawania kształtów, kolorów oraz cyfr, a także rysowania szlaczków i linii. A doskonalić umiejętności dzieci będą (w wieku powyżej czterech lat) z disnejowskimi bohaterami filmu „Samoloty”! Ten niezwykły zeszyt ćwiczeń został bardzo pięknie wydany, a kolorowe ilustracje bez wątpienia zafascynują najmłodszych i zachęcą do nauki i zabawy! Dodatkową atrakcją są naklejki, również naklejki-nagrody, które bez wątpienia sprawią, że nauka będzie dla dzieci prawdziwą przyjemnością, a poczucie dobrze wykonanego zadania da im wiele satysfakcji!

Ćwiczenie czyni mistrza

Gazeta z bohaterami filmu/ książki Auta zawiera wiele ciekawych zadań, które uczą dziecko liter, cyfr, kształtów. Są wśród nich ćwiczenia rozwijające motorykę małą. Szata graficzna jest kolorowa, przyjemna dla oka. Wszelkie polecenia są napisane językiem zrozumiałym dla dziecka. Egzemplarz ten zawiera dodatkowo naklejki, które należy wkleić w odpowiednie miejsce, pełnią one jednak jeszcze jedną funkcję – są nagrodą za dobrze wykonane zadanie.

 

Uważam, że książka jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym, chociaż niejeden pięciolatek może mieć problem z literkami. Ale, jak wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza, tak więc do dzieła! Bawiąc uczy, dlatego też dzieci z przyjemnością po nią sięgną.

Recenzja nauczyciela
Polecam każdemu rodzicowi

Zestaw Disney uczy "Ucz się z nami" to zeszyty, w których znajdziemy zestawy ćwiczeń dla dzieci przedszkolnych. Zeszyty te są podzielone na: wiek, poziomy i działy. Ponadto każdy opatrzony jest zestawem ilustracji sugerującym płeć dziecka i zawiera uwielbiane przez dzieci naklejki.
Dzięki informacjom, jakie znajdziemy już na pierwszej stronie, możemy wybrać odpowiedni zeszyt dla naszego dziecka. Kolorowe i wesołe ilustracje przyciągają i pomagają zachęcić maluchy do pracy. Każdy zeszyt podzielony jest na działy, w których znajdują się zadania ćwiczące odpowiednie umiejętności. Wyróżnić można: kształty, szlaczki, kolory, cyfry i litery. Do rodziców zatem należy decyzja, czy będziemy po kolei wykonywać wszystkie ćwiczenia, czy może urozmaicać i wykonywać je według uznania, skacząc po działach. Ćwiczenia w działach także są urozmaicone stopniem trudności. Znajdziemy tu ćwiczenia bardzo proste, ale i takie, które umożliwiają dziecku uzyskanie wyższego stopnia rozwoju, przede wszystkim umysłowego. Wykonywanie zadań umożliwia ćwiczenia umiejętności w zakresie: mowy, motoryki małej, orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, słuchowej, a nawet ruchowej. To od rodzica zależy, czy poprzestanie tylko na czytaniu poleceń i kontrolowaniu ich wykonania, czy będzie starać się urozmaicić zabawę, wykonując dodatkowe ćwiczenia, które umożliwiają np. ilustracje. Np.: Jeżeli dziecko ma wykonać zadania, w których motywem przewodnim są bohaterowie "Kubusia Puchatka" można pokusić się o to, aby dziecko pokazało nam, jak poruszają się poszczególni bohaterowie, jeżeli mamy zadanie z ilustracją i dziecko wykona polecenie możemy zaproponować, aby opowiedziało nam, co takiego dzieje się na tej ilustracji, opowiedziało, którego bohatera lubi czy może nawet, co takiego mówią do siebie bohaterowie ilustracji. Dzięki temu każdy zeszyt stwarza nam o wiele więcej możliwości, niż samo wykonanie zadania.
Dodatkowym atutem zeszytów są ukochane naklejki. Każdy z naszych milusińskich uwielbia naklejać co popadnie i gdzie popadnie. W każdym zeszycie są wskazane miejsca na nalepkę, która jest motywacyjna dla dziecka. Otrzymuje ją, gdy poprawnie wykona ćwiczenie. Ilość naklejek jest zwiększona, dzięki czemu możemy nawet po zakończeniu pracy z zeszytem kontynuować motywowanie dzieci i za każdą dobrze wykonaną pracę możemy dać dziecku naklejkę.
Zeszyty Disneya "Ucz się z nami" są dobrze przygotowane pod względem edukacyjnym, estetycznym, a także dostosowane do grup wiekowych. Można mieć tylko zastrzeżenie co do tego, że utwierdzają dzieci w stereotypach np. dla dziewczynek to tylko księżniczki, a dla chłopców samochody. Jest to jednak niewielki problem, szczególnie gdy rodzic ma dość duży wybór w zakresie zeszytów.
Polecam każdemu rodzicowi, który dba o rozwój własnego dziecka. Ponadto uważam, że dzięki temu, że wspólnie z dzieckiem rozwiązujemy zadania, możemy zwrócić uwagę na to, z czym nasze dziecko ma jeszcze problemy, które zadania jeszcze sprawiają mu dużą trudność i trzeba nad tym popracować, a które są dla naszego dziecka łatwe i przyjemne.

Recenzja rodzica
Dla dziewczynek i dla chłopców

Wydawnictwo Disney wydało ciekawą serię ZABAWA Z NAKLEJKAMI. W jej skład wchodzą cztery książeczki do nauki poprzez zabawę, ale najważniejsze, że razem z dzieckiem biorą w niej udział ulubieni bohaterowie bajek m.in. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, Auta, Myszka Miki, Śnieżka, Syrenka. Wszystkie książeczki spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.
Każda z pozycji posiada około 100 naklejek. To wielka frajda dla dziecka, kiedy po wykonaniu zadania może samo wybrać sobie nagrodę i przykleić w miejscu do tego wyznaczonym. Dzieci malują, przyklejają, uczą się liter, cyfr, ćwiczą rysowanie szlaczków, szukają podobieństw i różnic.
Jedna książka to 16 stron wspaniałej, mądrej zabawy i nauki. Mojemu synkowi spodobało się, że po wypełnieniu pozostało dużo naklejek, które już sam może wręczyć komuś, by go nagrodzić. Taki prezent spodoba się wszystkim dzieciom, które przed pójściem do szkoły mają okazję ugruntować swoją wiedzę, umiejętności manualne. Rodzice mogą to potraktować jako powtórzenie tego, czego nauczyli swoje dzieci w czasie ich edukacji przedszkolnej.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Polecam tę niezwykłą książkę nie tylko młodym czytelnikom
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Polecam tę niezwykłą książkę nie tylko młodym czytelnikom

Książka: Dwoje drzwi i dziewięcioro dzieci
Podróż pełna wrażeń!
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk )

Podróż pełna wrażeń!

Książka: Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most
Perełka w gąszczu książek-wyszukiwanek
Recenzja CzasDzieci.pl (Agnieszka Karp-Szymańska)

Perełka w gąszczu książek-wyszukiwanek

Książka: Spacer z psem
Nadszedł czas przygody!
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Nadszedł czas przygody!

Książka: Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem
Bohaterka od razu stała się ulubienicą mojej córki
Recenzja CzasDzieci.pl (Wioleta Dyrcz)

Bohaterka od razu stała się ulubienicą mojej córki

Książka: Pola mówi: Sprzątamy!
więcej recenzji

Książki nagrodzone

A niech to Gęś kopnie

A niech to Gęś kopnie

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Nikt nas nie upomni

Nikt nas nie upomni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Jasne dni, ciemne dni

Jasne dni, ciemne dni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Tata ma dziewczynę

Tata ma dziewczynę

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Łopianowe pole

Łopianowe pole

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla dzieci
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Ranking

Najlepsze książki o piłce nożnej

Najlepsze książki o piłce nożnejW piłkę zawsze warto pograć, ale w przerwie można też coś ciekawego przeczytać
 • Więcej niż klub
  1.
 • Na boisku
  2.
 • Lewandowski. Wygrane marzenia
  3.
 • Do przerwy 0:1
  4.
 • Basia i piłka nożna
  5.
cały ranking »inne rankingi »

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019