Kraków

Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca - Japońska Układanka

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” zaprasza w podróż do Japonii.

 

Wystawa, którą mamy okazję oglądać do stycznia 2018 roku, pozwala lepiej poznać Japonię i Japończyków. Twojemu dziecko będzie miało okazję do dobrej zabawy, a także do zetknięcia się z inną kulturą. Oprócz walorów poznawczych, poznawanie kultur uczy tolerancji, akceptacji inności oraz pobudza ciekawość podróżniczą.

 

Autorem zdjęć jest Kamil A. Krajewski.

 

1/7
1/7

Jak najlepiej poznaje się kraj i jego kulturę? Odwiedzając go! Przekraczając próg sali wystawowej, znajdziemy się w Kraju Wschodzącego Słońca. Prowadzeni od historii poprzez kuchnię, modę i kulturę popularną poznajemy smaki, kolory i zwyczaje tego azjatyckiego kraju.

2/7
2/7

Każdemu fragmentowi wystawy towarzyszy część warsztatowa. Dopasowane do treści wystawy zadania, pozwalają jeszcze bardziej poczuć się jak mieszkaniec Japonii. Każde dziecko może uzupełnić kartkę pocztową, tradycyjnie wysyłaną z okazji nadejścia Nowego Roku. Czekają na niego także typowe przyprawy oraz różne rodzaje ryżu i urządzenia do przyrządzenia go. Można także spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami.

3/7
3/7

Największą popularnością cieszą się warsztaty plecenia bransolety metodą kumihimo. Mali i więksi uczestnicy wystawy z zaangażowaniem tworzą ozdoby z kolorowych sznurków. Mogą również dowiedzieć się, jak złożyć tradycyjną chustę furoshiki, która służy do pakowania prezentów lub sama może być prezentem.

4/7
4/7

Jedną z najciekawszych części kultury danego kraju jest życie codzienne. Najczęściej, żeby zobaczyć mieszkanie Japończyka i poznać jego zwyczaje, trzeba odwiedzić Japonię. Tym razem wystarczy jednak odwiedzić Mangghę. Będąc w sali wystawowej zostaniecie zaproszeni do typowego japońskiego mieszkania, po którym chodzi się po matach w skarpetkach. Przekonacie się także, że kołdra wcale nie znajduje się na łóżku oraz czym jest futon.

5/7
5/7

Niewątpliwą atrakcją jest także możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów, a także spróbowanie swoich sił w kaligrafii i origami. Dzieci dowiedzą się także jak ich rówieśnicy w Japonii spędzają Dzień Dziecka czy równie popularne Święto Dziewczynek. Wiecie, jaka ryba pojawia się na chorągwiach w Dniu Dziecka oraz jaka jest jej symbolika? Te i inne ciekawostki znajdziecie podczas zwiedzania wystawy.

6/7
6/7

Co cieszy dzieci najbardziej? Zapewne gry i zabawki. Te także czekają na małych uczestników wystawy. Będą oni mogli poznać tradycyjne japońskie rozrywki oraz sami zagrać. Na fanów książek i filmów czekają słynne Manga oraz Pokemony. Dowiecie się także, które gry tak naprawdę pochodzą z Japonii. Dajcie się zaskoczyć. Nie wszystko jest tak oczywiste, jak się wydaje.

7/7
7/7

Już teraz zapraszamy do odwiedzenia wystawy oraz do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących, o których będziemy informować na bieżąco.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć