Kraków

Krakowskie place zabaw | Smoczy skwer | ul. Skawińska

Krakowskie place zabaw | Smoczy skwer | ul. Skawińska

Duży, bezpieczny, pełen atrakcji dla małych i dużych. To smoczy skwer - plac zabaw przy Bulwarze Inflanckim. Jeśli jeszcze go nie odwiedziliście, to najwyższa pora to nadrobić.

 

Niedawno powstały plac zabaw nad Wisłą, to miejsce, zlokalizowane w rejonie ulicy Skawińskiej, na tyłach Domu Kultury przy ulicy Wietora, przy Bulwarze Inflanckim (bulwar ten ciągnie się pomiędzy mostem Grunwaldzkim a mostem Piłsudskiego). Jest to jeden z placów zabaw tzw. smoczych – zwany "Smoczym skwerem".

 

Bez watpienia jedną z zalet tego placu zabaw jest jego usytuowanie. Po pierwsze z daleka od ruchu ulicznego, po drugie na trasie spacerowej nad Wisłą, po trzecie w okolicy trzech przedszkoli i domu kultury, a zatem cieszy się on wielką popularnością dzieci uczęszczających do wszystkich tych placówek, o spacerowiczach nie wspominając.

 

Smoczy skwer jest na prawdę duży i ogrodzony, dzięki czemu można na jego terenie piknikować, zaparkować rowery, hulajnogi, przyczepki i inne sprzęty, na których się poruszamy oraz mieć względne poczucie bezpieczeństwa. Można na jego terenie także pograć w piłkę, pobawić się w ganianego i chowanego. Sprzyja temu sporo starych drzew.

 

Jest on również niezwykle słonecznym miejscem, co dodaje mu niezwykłego uroku. Nie ma godziny w ciągu dnia, aby było na nim ciemno, dzięki czemu dzieci go uwielbiają.

 

Plac ten został wyłożony specjalną powierzchnią bezpieczną dla dzieci a bogate wyposażenie daje możliwość doskonałej zabawy na świeżym powietrzu. Dla starszych dzieci i rodziców istnieje możliwość poćwiczenia na urządzeniach fitness zlokalizowanych przy wejściu, tak żeby nie przeszkadzać w zabawie. 

 

Zobacz również:

 

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć