Kraków

Jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci? 13. miejsc, które Wam w tym pomogą

Jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci? 13. miejsc, które Wam w tym pomogą

Rozumowanie, logiczne myślenie, liczenie, zmysł konstruktorski czy innowacyjność – to cenne umiejętności, które chcemy rozwijać u naszych dzieci od samego początku. Finaliści Słoneczników 2016 w kategorii logika wiedzą jak to zrobić!
 
Oto oni! Przegląd najlepszych krakowskich inicjatywy rozwijające u dzieci zdolność logicznego myślenia, tropienia związków przyczynowo-skutkowych i uczące trudnej sztuki zadawania pytań i szukania odpowiedzi!

 
Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły. 

 

Zobacz również:

>> 15. miejsc, w których rozwiniecie inteligencję wizualno-przestrzenną waszych pociech

>> 20. inicjatyw rozwijających kompetencje językowe Waszych dzieci

>> Jubileusz 10-lecia CzasDzieci.pl i Gala wręczenia nagród Słoneczniki 2016

>> Sport to zdrowie! Top 12. inicjatyw, które rozwiną koordynację ruchową Twoich pociech

 

>> 9. inicjatyw, które pomogą rozwinąć słuch muzyczny Twojego dziecka

>> Z przyrodą na ty! Top 7. inicjatyw, które pozwolą dziecku lepiej zrozumieć naturę

 

1/13
1/13

Zostań asem wywiadu

Organizator: Muzeum Armii Krajowej

 

>> Laureat Słonecznika 2016 <<


Uczestnicy warsztatow przekonali się jak wielkie znaczenie dla przebiegu II wojny światowej miała działalność polskiego wywiadu. Poznali biografie wybitnych agentów (Krystyny Skarbek i Kazimierza Leskiego), podążali śladami emisariuszy i kurierów (Jana Karskiego, Elżbiety Zawackiej i Stanisława Marusarza), a także poznali dokonania najbardziej znanych polskich kryptologów, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma (Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego).

Podczas warsztatów realizowane zostały różnorodne aktywności: zwiedzanie fragmentów ekspozycji stałej, deszyfrowanie tajnych wiadomości czy wypełnianie specjalnych dowodów osobistych. W sali warsztatowej - Małej AKademii - prezentowano najciekawsze akcje przeprowadzone przez wywiad, fragmenty maszynopisów oraz metody działania wybranych konspiratorów. Po tej dawce wiedzy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Gra terenowa prowadziła na ekspozycję stałą, gdzie znajdowały się informacje potrzebne do rozwiązania łamigłówek.

2/13
2/13

Dziecięce Biuro Detektywistyczne - spacery po Krakowie
Organizator: Fishka Krakow Tours

 

Cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

 

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.

3/13
3/13

9. Małopolska Noc Naukowców
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

Tylko w tą jedną Noc w roku naukowcy z małopolskich uczelni, instytutów naukowych, centrów badawczych firm odkrywają przed uczestnikami naukowe tajemnice i pozwalają wszystkim zainteresowanym odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria. Każdy może więc przekonać się jak fascynująca jest ich praca.

4/13
4/13

Akademia Pana Piórko
Organizator: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

 

Coś nowego, nowiutkiego i niesamowitego. Znany już wszystkim Pan Piórko wprowadza nas w swojej Akademii do świata bajki, nauki i eksperymentów i pomaga odpowiedzieć na trudne pytania.

 

No, bo załóżmy, że chcielibyście dowiedzieć się, jak zostać bohaterem, albo... księżniczką, albo chcielibyście odczarować żabę... Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się w Akademii Pana Piórko, a przy okazji posłuchacie bajek przy muzycznym akompaniamencie i obejrzycie eksperymenty.

5/13
5/13

Greenlight for Girls
Organizator: G4G Kraków Team

 

Ekscytujące spotkanie i wciągająca zabawa nauką, technologią, inżynierią i matematyką -­ tylko dla dziewcząt! Zaproszeni partnerzy reprezentujący organizacje i firmy poprowadzą interaktywne warsztaty, które pokażą wam najciekawszą stronę nauki i techniki

6/13
6/13

Aspire4Kids oraz

Dzień Rektorski dla dzieci
Organizator: Uniwersytet Dzieci

 

Od 2007 roku Uniwersytet Dzieci zaprasza na wykłady i warsztaty, które pomagają młodym studentom odkrywać i rozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców.

 

Już 20 000 dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczyło w studiach na Uniwersytecie Dzieci, poznając wiele dziedzin nauki w aktywny i badawczy sposób. Zajęcia odbywają się na terenie współpracujących z nami uczelni wyższych oraz innych organizacji wiedzy.

7/13
7/13

Pracownia Działań Twórczych
Organizator: Muzeum Etnograficzne w Krakowie

 

Cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wychodząc od najczęściej w tym wieku słyszanych pytań: „co to?”, „po co?”, „dlaczego?", zapraszamy do poznawania i sprawdzania jak działają wybrane elementy świata.

Eksperymenty ze skalą, zabawy z perspektywą, różne stany skupienia oraz faktury będą pretekstem do szukania ukrytych treści w zwykłych przedmiotach.  Zabawy ruchowe, plastyczne i językowe będą pomocne w badaniu i poznawaniu świata. Co tydzień naszym przewodnikiem będzie inny przedmiot z kolekcji muzeum.

 

Warsztaty prowadzi Agnieszka Lisowska – absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej (specjalność: malarstwo sztalugowe). Edukatorka pracująca w Muzeum Etnograficznym w Krakowie specjalizująca się w pracy z młodszymi dziećmi oraz  osobami z różnymi trudnościami rozwojowymi. W pracy ceni i poszukuje elementów improwizacji i przestrzeni dla spontaniczności.

8/13
8/13

Warsztaty dla dzieci z robotyki i programowania
Organizator: Robotowo

 

Podstawą programu warsztatów są podręczniki stworzone przez firmę Lego, dotyczące zasad nauki programowania i konstruowania, uzupełnione wiedzą z zakresu psychologii oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Podczas warsztatów wykorzystywanych jest kilka rodzajów urządzeń Lego Education:

 

  • WeDo - przeznaczony do nauki i zabawy dla młodszych uczestników, oparty o system graficznego programowania
  • Mindstorms NXT oraz EV3 - bardziej skomplikowane zestawy do Mindstorms NXTzajęć ze starszymi dziećmi i młodzieżą

 

Oba zestawy złożone są z wielu elementów, co pozwala na budowanie za każdym razem innych robotów. Dzięki temu mozliwe jest prowadzenie zróżnicowanych zajęć o szerokiej tematyce.

9/13
9/13

Przyjazna matematyka
Organizator: Eureka. Przyjazna matematyka

 

Podczas zajęć dzieci rozbudzają swoją ciekawość, budują wiedzę na temat matematyki i znajdują odniesienie w otaczającym świecie. Wspólnie biorą udział w wyjątkowym treningu kreatywności, zdobywają umiejętności logicznego myślenia, a przede wszystkim doskonale się bawią.

 

Kształtując umiejętności analityczne i matematyczne dajemy dzieciom solidne podstawy w przyszłym życiu – całkowicie odmiennej rzeczywistości z nowymi dziedzinami, zawodami i wymaganiami.

10/13
10/13

Duckie Deck Kid's Fest
Organizator: Duckie Deck

 

Duckie Deck Kids' Fest to jedyna w swoim rodzaju impreza dla dzieci, łącząca nowe technologie z niezapomnianą zabawą. Kodowanie, robotyka dla najmłodszych i warsztaty matematyczne – to tylko ułamek tego, co w 2016 roku zaplanowano z okazji Dnia Dziecka w krakowskim hotelu Forum.

11/13
11/13

Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej
Organizator: Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU

 

Świat w pigułce. Park Edukacji Globalnej "Wioski Świata" to miejsce, gdzie można zwiedzić tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach.

12/13
12/13

Akademia Szachowa
Organizator: Sekcja Szachowa TS Wisła Kraków

 

Projekt dodatkowej pracy z zawodnikami, którzy chcieliby doskonalić się w dziedzinie szachów i ciężko trenują, aby w przyszłości zdobywać medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

 

TS Wisła stara się umożliwić naszym zawodnikom rozwój umiejętności i doceniamy współpracę z rodzicami oraz ich poświecony czas i środki bez których Sekcja Szachowa nie mogłaby funkcjonować.

13/13
13/13

Lotnicze przedszkole
Organizator: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

 

Dla najmłodszych mieszkańców Krakow to niezwykła okazja, aby przeżyć dzień ze skrzydłami w tle.

 

W ramach zajęć Muzeum oferuje:

  • zwiedzanie ekspozycji wewnętrznej i zewnętrznej muzeum
  • kącik dla małych artystów i konstruktorów statków powietrznych
  • miejsce przygotowane na drugie śniadanie

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć