Kraków

Nowy plac zabaw w Parku Jordana

Nowy plac zabaw w Parku Jordana

Od lipca dzieci zyskały nowe miejsce do zabaw! W dobrze wszystkim znanym Parku Jordana pojawił się zestaw urządzeń do wspinania!

 

Nowy plac zabaw w Parku Jordana znajduje się na polanie między miasteczkiem komunikacyjnym a aleją parkową, prowadzącą w stronę pomnika niedźwiedzia Wojtka.

 

W obrębie placu zabaw znajduje się zestaw urządzeń do wspinania w postaci dwóch linowych piramid, połączonych ze sobą tunelem. Specjalna nawierzchnia piaskowa w strefie, o grubości 30 cm wraz z obrzeżem, ma zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę w przyjaznym dla nich miejscu.

 

To nie jedyna atrakcja, o którą Park Jordana wzbogacił się w ostatnim czasie. Nie daleko od nowego placu znajduje się zmodernizowany Skate Park. Pojawiły się tam nowe przeszkody oraz odpowiednio przystosowana do jazdy na deskorolce czy rolkach nawierzchnia.

 

– Plac zabaw został wykonany w ramach budżetu obywatelskiego. Będzie służył przede wszystkim najmłodszym. Z kolei skate park, który powstał ze środków gminy, był bardzo potrzebny w Krakowie. Do tej pory było tu tylko półkole, gdzie rolkarze mogli jeździć tam i z powrotem, od teraz mają profesjonalny plac. Obie inwestycje są swoistym uzupełnieniem Parku Jordana – powiedział Jacek Majchrowski. Prezydent zapowiedział powstanie w podobnego skate parku w Nowej Hucie.

 

Zobacz również: 

 

 

1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć