Kraków

Być jak Sherlock Holmes

Być jak Sherlock Holmes

W sobotę 12. grudnia na Uniwersytecie Dziecięcym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyły się warsztaty kryminalistyczne z panią profesor Jolantą Wąs-Gubałą.
 
Pani profesor opowiadała małym studentom Uniwersytetu Dziecięcego kim jest detektyw i czym się zajmuje. Dzieci dowiedziały się, że przestępcy zostawiają ślady w postaci odcisków palców, które układają się aż na 4 sposoby. 
Potem młodzi detektywi zaopatrzeni w lupy udali się w podróż do świata kryminalistyki, a zaczęli ją od zbadania własnych odcisków palców, co było zajęciem wielce fascynującym, a potem zbadali odciski palców na przedmiotach, które pani profesor uprzednio posypała proszkiem daktyloskopijnym.
 
Dzieci rysowały również portret pamięciowy, co poszło im bardzo sprawnie. 
Dowiedziały się, że złodzieje kradną nie tylko samochody, rowery czy portfele, ale także dane i pieniądze z komputera, a wtedy nazywani są cyberprzestępcami.
 
Kolejnym punktem warsztatów było odróżnianie fałszywych banknotów od prawdziwych, co również poszło dzieciakom bardzo sprawnie. Zaangażowanie dzieci na warsztatach było bardzo budujące, a odkrywanie świata przez szkło lupy wyraźnie sprawiało im wielką frajdę.
 

1/5
1/5
2/5
2/5
3/5
3/5
4/5
4/5
5/5
5/5

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć