Kraków

Festiwal Literatury dla Dzieci: Kaktus, Dżok i Baltic, czyli spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk oczami rodzica

Festiwal Literatury dla Dzieci: Kaktus, Dżok i Baltic, czyli spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk oczami rodzica

Kaktus, Dżok i Baltic - co łączy owe trzy imiona??? Miłośnikom twórczości Barbary Gawryluk rozwiązanie owej zagadki nie sprawi żadnego problemu. Tym zaś, którzy nie zetknęli się dotychczas z twórczością tej nagradzanej autorki książek dla dzieci, polecam: gdy tylko nadarzy się okazja, wybierzcie się na spotkanie autorskie z jej udziałem.

 

Wraz z moimi pociechami, wiernymi czytelnikami książek Barbary Gawryluk, skorzystałam z takiej sposobności w pierwszą niedzielę czerwca odwiedzając wrocławski dworzec PKP i biorąc udział w odbywającym się tam Festiwalu Literatury dla Dzieci. Autorka bowiem zjawiła się tutaj, by spotkać się z dziećmi i zapoznać je z psimi bohaterami swoich książek. Posługując się zabawnymi fragmentami swoich opowieści, bądź też zawartymi w nich barwnymi ilustracjami, przedstawiła perypetie książkowych czworonogów.

 

 

I tak mali uczestnicy spotkania poznali kolejno Dżoka, bohatera wyróżnionej przez Fundację ABC XXI książki w plebiscycie na najważniejszą książkę 10-lecia kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom“, Baltica - psa uratowanego z kry na wodach Bałtyku oraz Kaktusa - fikcyjnego bohatera - przyjaciela Weroniki i Wojtka.

 

Choć każda z omawianych książek należy do dość obszernych, Barbara Gawryluk ciepłym głosem opowiadała o nich w tak zajmujący sposób, że żaden z uczestników godzinnego spotkania nie nudził się nawet przez chwilę. Przytaczane historie były o tyle zajmujące, że aż dwie z książek były oparte na faktach. Tym samym autorka, znana dziennikarka Radia Kraków i popularyzatorka czytelnictwa wśród młodego pokolenia, zachęciła zapewne małych uczestników spotkania do sięgnięcia po swoje książki.

 

 

Nie tylko dzieci, ale także rodzice mogli dowiedzieć się czegoś nowego, uczestnicząc w spotkaniu z Barbarą Gawryluk. Dla mnie odkryciem były pewne tytuły książek, których wcześniej nie czytałam moim pociechom, a po które teraz bardzo chętnie sięgnę. Nowością była także wiadomość, że to właśnie Barbara Gawryluk tłumaczy z języka szwedzkiego cieszącą się ogromną popularnością wśród małych czytelników serię książek o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai.

 

Cieszę się zatem, że dzięki spotkaniu autorskiemu mogłam wraz z moimi pociechami poznać Barbarę Gawryluk i jej twórczość. Rzadka, a jakże wspaniała była to okazja, by osobiście spotkać się z utalentowaną pisarką znaną nam wcześniej jedynie z okładek książek dla dzieci. Polecam tego typu spotkania także innym rodzicom i dzieciom. Warto się na nie wybrać!!!

 

mama Karina wraz z Rodziną
 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć