Kraków

Relacja z gry miejskiej Słoneczna InteGRAcja

Relacja z gry miejskiej Słoneczna InteGRAcja

W czwartek 21 marca 2013 r. o godz. 10:30 nastąpił start GRY miejskiej w ramach projektu Słoneczna InteGRAcja. Na starcie w Nowohuckim Centrum Kultury pojawiło się około 300 grających. Byli to uczniowie klas IV-VI szkół nowohuckich z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi osobami niepełnosprawnymi oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej „Klika”.


Przed startem przedstawiciele policji i straży miejskiej poinformowali o zasadach bezpiecznego poruszania się i rozdali drużynom odblaski. Uroczyście GRĘ rozpoczął Radny Miasta Tomasz Urynowicz. 


A potem były już tylko emocje…


Drużyny ruszyły 3 trasami. GRA przebiegała na terenie 25 osiedli zabytkowej części Nowej Huty. Na każdej trasie trzeba było zameldować się w 11 punktach (które wcześniej trzeba było odnaleźć) i rozwiązywać zadania. Zadania były różne i wymagające kreatywności. Trzeba było na przykład wymyślić dekorację do przedstawienia teatralnego, policzyć ilość mijanych po drodze szkół i bibliotek, rozwiązywać krzyżówki, odszukiwać daty, znajdować podobieństwa w architekturze bram nowohuckich z Wawelem, robić kwiaty z bibuły, a w ostatnim punkcie, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5, podać kandydaturę osoby do Orderu Uśmiechu (szkoła nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu).


Ponad trzygodzinne zmagania drużyn przysporzyły niezapomnianych wrażeń. Zabawa połączona z nauką, walka z czasem i warunkami atmosferycznymi (wiosna w tym roku nie rozpieszcza), ale przede wszystkim uśmiech i zadowolenie. Gdy uczestnicy po oddaniu kart gry posilali się w Szkole sałatkami, chlebem i popijali gorącą herbatę, rozmawiali o tym, jak było na trasach. Zdecydowana większość z przyjemnością wystartuje w kolejnej edycji Słonecznej InteGRAcji za rok. Nauczyciele też zgłosili już chęć uczestnictwa.


Zatem nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać do następnego roku na GRĘ. A póki co - cierpliwie czekać na wiosnę.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć