Kraków

Drzewo recenzji - relacja z rozdania nagród

Drzewo recenzji - relacja z rozdania nagród

We wtorek, 24 kwietnia, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozdanie nagród konkursu "Drzewo recenzji", który wchodzi w skład tegorocznej akcji "Książka i Róża". Plebiscyt skierowany był do uczniów II, III i IV klas szkoły podstawowej, a jego celem było:

 

"propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a szczególnie umiejętności czytania ze zrozumieniem i dokonywania samodzielnej oceny tekstu oraz poprawnego pisania recenzji".


Podczas uroczystości wręczono laureatom nagrody ufundowane między innymi przez wydawnictwo Skrzat - jednego z organizatorów konkursu. Najlepsze recenzje opublikowane będą także na stronie wydawnictwa, a niektóre nawet na okładkach książek.


Wręczanie upominków połączone było z tworzeniem Drzewa Recenzji. Każdy z laureatów, podchodząc po odbiór nagrody, przyczepiał swoją recenzję do drzewka przygotowanego specjalnie na tę okazję. Dzięki temu w ciągu kilkudziesięciu minut zakwitło ono kolorowymi, zapisanymi kartkami.

 


Na przybyłych czekała jeszcze jedna niespodzianka. Autor jednej z książek, które dzieci miały okazję recenzować, Marcin Pałasz, nie mogąc przybyć na spotkanie, przygotował nagranie wideo, w którym gratulował zwycięzcom.


Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowej fotografii.

 


Gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć