Kraków

Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci -  zaprasza młodych  wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której dzieci zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej tajemnicze zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, a także odnajdą zagubiony skarb.

 

Najbliższy spacer odbędzie się w niedzielę 27 lutego 2022.

Spacery odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci 6-8 lat, godz. 10.30 – 12.00
II grupa: 9-11 lat, godz. 12.30 – 14.00

 

Zapisy:


Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA przez formularz dostępny na stronie IKWD: https://willadecjusza.pl/aktualnosci/tajemnica-josta


Renesans/ Lubię to!


Zwiedzanie Willi Decjusza
Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza również do zwiedzania wnętrz zabytkowego pałacu.  Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej w Polsce. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. Ciekawostkę stanowią także niezwykłej urody kafle orientalne umieszczone na loggi I piętra Willi. W Holu Głównym prezentowane są grafiki autorstwa Krzysztofa Skórczewskiego.


W lutym wnętrza Willi Decjusza są udostępniane dla zwiedzających w następujących terminach:

  • we wtorki od 10.00 do 18.00,
  • środy i czwartki od 10.00 do 16.00
  • oraz w niedziele od 11.00 do 18.00
 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć