Kraków

Ferie w Krakowie - przegląd oferty kulturalnej i atrakcji na ten czas

Ferie w Krakowie - przegląd oferty kulturalnej i atrakcji na ten czas

Nie wiesz, jak zorganizować ferie swojemu dziecku? Oto kilka propozycji na zimowy odpoczynek w sercu Małopolski. Krakowska oferta przygotowana przez instytucje kulturalne oraz firmy prywatne jest na tyle rozbudowana, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

Strefa Kreatywności w Muzeum Inżynierii Miejskiej

 

Tym razem MIM zaprasza dzieciaki na zajęcia w Strefie Kreatywności połączone z warsztatami i zwiedzaniem wystaw czasowych.

 

Każdy dzień tygodnia (od wtorku do piątku) jest poświęcony innej atrakcji.

We wtorki, 18 i 25 stycznia dzieci będą tworzyć z megaklocków swój dom marzeń. W środy, 19 i 26 stycznia, uczestnicy przyjrzą się lepiej otoczeniu w ramach zajęć „Mapa okolicy”.

 

W czwartki, 20 i 27 stycznia, młodzi futuryści zaprojektują świat za 100 lat. Natomiast w piątki, 21 i 28 stycznia, nadarzy się okazja, by stworzyć z megaklocków zupełnie nową zabawkę, która mogłaby znaleźć się na placu zabaw.

 

Szczegółowe informacje dostępne TU.

 

 

Ferie w Ośrodku Kultury Nowa Huta

 

Ciekawą propozycję dla uczniów ma także Ośrodek Kultury Nowa Huta. Warsztaty literackie, plastyczne, instrumentalno-wokalne, ruchowe to zaledwie początek.

 

W ofercie znajdują się także pokazy magii, wyjścia do kina, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, a także dzień z Harrym Potterem. Ośrodek Kultury Nowa Huta zaprasza także na warsztaty chemiczne, cyrkowe oraz ściankę wspinaczkową.

 

Zobacz więcej interesujących warsztatów Ośrodka Kultury Nowej Huty – LINK.

 

 

Słodko-słony czas w Anikino

 

W interesujący sposób można spędzić czas również z Anikino, Krainą Zabaw Dziecięcych, które organizuje niepowtarzalne półkolonie – Tydzień Słodki oraz Tydzień Słony.

 

W ramach słodkich dni dzieciaki przeprowadzą słodki eksperyment, odwiedzą Apilandię, Ciuciu, nauczą się robić mydełka, a także cukrowe śnieżynki.

Szczegóły dotyczące Słodkiego Tygodnia dostępne TUTAJ.

 

Żeby nie było zbyt słodko, w drugim tygodniu ferii dzieci mogą wziąć udział w Tygodniu Słonym. W planach m.in. wyjście do Żywego Muzeum Obwarzanka, wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, solny eksperyment, zajęcia kreatywne „Kolorowa sól” i wiele więcej.

 

Pełne informacje o Tygodniu Słonym znajdziesz pod LINKIEM.

Ta zima zapowiada się w różnych smakach.

 

 

Ferie w Robotowie

 

Miłośnikom programowania, robotów, a także... dinozaurów polecamy spędzenie ferii zimowych razem z Robotowem.

 

Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach Miasto Robotów, Dzikie Roboty, Szalone lub Park Dinozaurów.

 

Podczas spotkań uczestnicy zbudują oraz zaprogramują niesamowite maszyny lub zadziwiające istoty, w zależności od wyboru grupy zajęciowej.


 

Szczegóły dostępne pod linkami:

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,129462623.html

https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,129449f1b.html


 

Zimowe zajęcia edukacyjne w Centrum Sztuki Współczesnej

 

Jeżeli Twoja pociecha ma duszę artysty, uwielbia tańczyć, gotować, skakać czy zachwycać się interesującymi filmami w kinie czy przedstawieniami teatralnymi, a także jest gotowa na gry i zabawy to z pewnością spodoba się jej propozycja zajęć w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

 

Ferie zimowe w tym miejscu to gratka dla miłośników ruchu i sztuki.

 

Sprawdź więcej: KLIKNIJ TU.


 

Ferie dla Małych Geniuszy

 

Myślisz o wszechstronnym rozwoju Twojej pociechy? Dobrą zabawę i eksplorację świata zapewni jej „Mały Geniusz”, który w trakcie turnusów organizuje zajęcia z zakresu medycyny, pszczelarstwa, szermierki, fotografii, prawa kosmicznego, szybkiego zapamiętywania, salsy, druku 3D, majsterkowania i wielu innych.


 

Pełna oferta do sprawdzenia TUTAJ.


 

Zimowe atrakcje w Centrum Kultury Podgórza

 

Warsztaty plastyczne, teatralne, rękodzielnicze, zajęcia animacyjno-sportowe, bal karnawałowy, a także wiele niezapomnianych wycieczek – na czas ferii kalendarz Centrum Kultury Podgórza jest wypełniony po brzegi.

 

Warto zapoznać się z ofertą tej instytucji, która w interesujący sposób zorganizuje dzieciom przerwę zimową: SPRAWDŹ TERAZ.


 

To tylko niektóre propozycje na spędzenie ferii w Krakowie. Więcej wydarzeń organizowanych w tym mieście jest dostępnych w zakładce: https://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/


 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kulturalną i atrakcjami Krakowa.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć