Kraków

Nowy projekt - Groteska w drodze!

Nowy projekt - Groteska w drodze!

Tegoroczną jesień zdominowały informacje o wzroście zachorowań i obostrzeń.

 

Każdego dnia uczymy się żyć w rzeczywistości z coraz większą ilością ograniczeń i zaleceń. Ale czy jest to powód, aby zapomnieć o świecie, w którym odwiecznie dobro walczy ze złem, a bohaterowie ponadczasowych tytułów odpowiadają na najważniejsze pytania?

 

"Teatr Groteska od 75. lat uczy i bawi, wykorzystuje to co najlepsze w teatrze: klasyczne teksty, piękne scenografie i fantastyczne lalki. Wszystko po to, aby widz w każdym wieku mógł przeżyć to wyjątkowe zetknięcie z żywym słowem, prawdziwymi emocjami i niepowtarzalnym teatrem formy. Dlatego teraz, w tym najtrudniejszym od lat czasie pandemii, nie zapominamy o naszej misji i powołujemy do życia projekt: #groteskawdrodze!" – mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek.

 

#Groteskawdrodze to oferta dla najmłodszych widzów – przedszkolaków! Najpiękniejsze utwory, ciekawa scenografia i charakterystyczne dla Groteski lalki ruszają w drogę i zamierzają dotrzeć do jak największej ilości małopolskich dzieci. Planowane są inscenizacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej czy Stanisława Jachowicza. Mali widzowie zobaczą je w specjalnie zbudowanej scenografii i z wykorzystaniem lalek, a co najważniejsze: wszystko odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym – na miejscu w przedszkolu, które zaprosi Groteskę!

 

"Jeżeli nie będziemy dbali o rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci, jeżeli nie damy im możliwości poznania tego wyjątkowego miejsca jakim jest teatr – to na pewno pozbawimy najmłodszych bardzo ważnego elementu budującego system wartości i pogląd na otaczający ich świat! Dlatego niezmiennie od początku pandemii nie odpuszczamy, tworzymy dla widzów szeroką ofertę i dążymy do utrzymania z nimi kontaktu. I teraz kiedy obecność w naszej siedzibie jest tak utrudniona postanowiliśmy ruszyć w drogę!" – dodaje Dyrektor Weltschek.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć