Kraków

Wystartował nowy program edukacyjny - Przygody Kota Ciepłosława

Wystartował nowy program edukacyjny - Przygody Kota Ciepłosława

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, zaprasza szkoły do wzięcia udziału w najnowszym projekcie edukacyjnym.

 

Rekrutacja do udziału programie trwa tylko do 8 października. Wystarczy wejść na stronę kotcieploslaw.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Dodatkowo uczniowie pierwszych stu szkół otrzymają upominki związane z Kotem Ciepłosławem.

 

Projekt przeznaczony jest dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych.  Jego celem jest budowanie świadomości ekologicznej już u najmłodszych uczniów, przekazanie  wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się energia elektryczna. Projekt „Przygody Kota Ciepłosłwa” został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

- PGE Energia Ciepła jest największą firmą na rynku ciepła w Polsce, wdrażającą i promującą proekologiczne postawy i inicjatywy. To mobilizuje nas do angażowania się w projekty edukacyjne. Rozpoczynając nowy program edukacyjny Przygody Kota Ciepłosława, mamy zamiar przekazywać wiedzę o środowisku najmłodszym uczniom szkół podstawowych. Ta wiedza zaprocentuje większą świadomością ekologiczną i dbałością o środowisko – mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła.

 

PGE Energia Ciepła, jako największa firma na rynku ciepła w Polsce i jednocześnie lider sektora ciepłowniczego, angażuje się w projekty edukacyjne. Tym razem przygotowała projekt dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

 

 

Poznajcie Kota Ciepłosława i jego przyjaciół

 

Sympatyczny bohater – Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – w sposób zabawny i dostosowany do dzieci w wieku 7-9 lat, przekaże wiedzę o tym, jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji i jak dociera ono do domowego kaloryfera. Pstryczek Elektryczek i Felka Kaloryfelka – jego przyjaciele i asystenci, pomogą wyjaśnić najtrudniejsze zagadnienia w prosty i praktyczny sposób. Nowi bohaterowie poszerzą wiedzę zarówno dzieci, jak i rodziców na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz możliwości ich oszczędzania.

 

Nowy projekt to też propozycja do wykorzystania podczas lekcji informatyki

 

Program spełnia wymagania podstawy programowej, a dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych, może być prowadzony w ramach lekcji informatyki w klasach 1-3 ( przygotowano gotowe scenariusze zajęć, które mogą być dostępne zarówno w szkołach, jak i w domu). Hybrydowość projektu, czyli możliwość jego realizacji zarówno stacjonarnie jak i zdalnie, to odpowiedź PGE Energii Ciepła na obecne potrzeby szkolnictwa.

 

 

Rekrutacja i nagrody!

 

Rekrutacja do udziału w programie trwa do 8 października. Wystarczy wejść na stronę www.kotcieploslaw.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Dla pierwszych 100 szkół zgłoszonych do programu wysłane zostaną upominki związane z Kotem Ciepłosławem.

 

Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie przygotowany został kreatywny konkurs. Zadaniem będzie stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława o tematyce związanej z ciepłem. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: 5000 zł dla zwycięskiej szkoły, laptop dla nauczyciela zwycięskiej klasy, 13 wycieczek edukacyjnych do elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

 

Patronat nad programem edukacyjnym Przygody Kota Ciepłosława objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

A to jeszcze nie wszystko

 

W ramach akcji „Bądź Turystą w swoimi Mieście” Kot Ciepłosław zaprosi najmłodszych do odkrywania Krakowa. Do ciepłego zobaczenia!

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć