Kraków

Cinema Park Bonarka. Królestwo zwierząt

Cinema Park Bonarka. Królestwo zwierząt

Zaproszeni goście zostali podzieleni na grupy (np. beżową, zieloną..) i podgrupy (podgrupa 1, 2 i 3). Podział na grupy umożliwił dużej liczbie gości wymiennie korzystać z sal kinowych (inna kolejność prezentacji części programu). Natomiast podział na grupy wynikał z małej ilości ruchomych foteli w "sali ruchu" (opis poniżej).

Prezentowany program składał się z 6 części:

 

Część 1. Sala interakcji

Był to quiz na którym dzieci za pomocą pilotów odpowiadały na pytania przyrodnicze.

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 5 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 5.

 

Dzieci chętnie brały udział w quizie. Chłopiec lat 10 samodzielnie, dziewczynka lat 6 z pomocą rodzica.
Przed quizem ustalony został podział publiczności na „chłopców i dziewczynki”. Brak jednak było podziału na osoby dorosłe i na małe dzieci. Zwycięzcą quizu została prawdopodobnie osoba dorosła, która nie zgłosiła się po odbiór pamiątkowego dyplomu za zajęcie 1 miejsca.

 

Część 2. Sala ruchu
Ze względu na małą ilość ruchomych foteli, do sali ruchu wchodziły wymiennie podgrupy 1, 2 i 3 ( tym czasie pozostałe osoby miały chwilę przerwy, którą można było wykorzystać na liczne atrakcje np. na malowanie twarzy dzieci, wypełnianie krzyżówek).
Prezentacja polegała na pokazie filmu ukazującego podróż w głąb morskich głębin, atrakcją były ruchome fotele, pryskająca w twarz bryza wody, efekty "smerania" po nogach macek kałamarnicy (dzieci wspominają powyższe z uśmiechem na twarzy), "szturanie" po plecach z fotela itp.

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 5 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 5.

 

Należy jednak wskazać, że pełnego efektu ruchu, (związanego z ruchomymi fotelami) brakowało w tym programie okularów 3D. Dzieci podczas tegorocznego lata były na pokazie tzw. filmu "7D” w małej salce kinowej w Międzyzdrojach, gdzie efekty były bardziej odczuwalne. Niemniej program podobał się.

 

Część 3. Sala 3D.
Pokaz filmu 3D. Generalnie był to film nakręcony w tradycyjny sposób, poszerzony o efekty 3D w postaci wysuwających się obrazów z filmami (jak okna w Windowsie), dodatkowych animowanych zwierząt (np. wylatujące z ekranu owady, skaczące myszy).

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 4 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 5.

 

Część 4. Sala muzyki.

Pokaz śpiewu zwierząt z dodatkowymi efektami gry świateł (z reflektorów), a także zachęcający do aktywnej zabawy film (naśladowanie odgłosów zwierząt, tańczenie w miejscu).
Chłopiec lat 10 nie był za bardzo zainteresowany drugą częścią tego programu t.j. aktywną zabawą. Dziewczynka lat 6 chętnie naśladowała odgłosy zwierząt i tańczyła w rytm muzyki.

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 4 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 5.

 

Część 5. Sala inspiracji – pokaz dokumentalnego filmu o ratowaniu sierot orangutanów i o programie ułatwiającym im powrót do dżungli.

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 3 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 5.

 

Część 6. Sala wyobraźni – słuchowisko przy wyłączonym świetle – historia o przygodach pasażerów rozbitego samolotu w środku dżungli.

Oceny dzieci:
Chłopiec lat 10 – ocena 4 (skala 1-5),
Dziewczynka lat 6 – ocena 4.

 


tata Andrzej

 

Więcej informacji o Cinema Parku znajdziesz tutaj

 

Komentarze

uuuuuuu sala wyobrażni byla na samym poczatku tak przy okazji :) moja ocena tego filmu w skali aje 10000000000000 :)

dodany: 2010-12-05 14:56:46, przez: o...a

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć