Kraków

Królestwo zwierząt w Cinema City Bonarka

Królestwo zwierząt w Cinema City Bonarka

25 września 2010 r. w Cinema City w Bonarce odbyła się premiera filmu 3D pt. "Królestwo zwierząt". Miałam okazję oglądnąć go w towarzystwie 4 dzieci w wieku od 6-9 lat.

Cały pokaz trwa ponad 3 godz. i składa się z kilku etapów. Zaczyna się od sali, w której widzowie oglądają film w konwencji 3D. Widzowie usłyszeli tam o wpływie natury na rozwój techniki, o tym jak umiejętności ptaków zaważyły na rozwoju lotnictwa.

 

Dzieciom spodobała się szczególnie następna sala – sala tańca. Usłyszeliśmy w niej opowieści o umiejętnościach wokalnych zwierząt i o tym jak ludzie je naśladują. Wszystko to przy dźwiękach muzyki i świetle reflektorów. Najciekawsze jednak nastąpiło w momencie kiedy aktor - Włoch - z ekranu kinowego zachęcał ludzi do aktywności ruchowej. I sala zareagowała. Słychać było odgłosy zwierząt naśladowane przez widzów. Mnóstwo ludzi podniosło się z foteli, by naśladować ich ruchy. Potem w trakcie drogi powrotnej dzieci, z którymi przyjechałam do kina naśladowały odgłosy zwierząt – ot, co znaczy wpływ sztuki na życie człowieka.

 

Po sali tańca poszliśmy do sali inspiracji, w której dzieci wzruszały się opowieścią o tym, jak miłośnicy orangutanów przywracają je środowisku naturalnemu, z którego zostały wyrwane. Po opowieści o małych małpkach nadszedł czas na ekscytujące słuchowisko o dzieciach, które poleciały do dżungli i przeżyły tam mnóstwo ekscytujących przygód. Dla współczesnych dzieci słuchowisko jest unikatowym zjawiskiem i trudno było się im tam skupić.

Największe wrażenie wywarła na dzieciach sala ruchu, w której czekały na nas ekscytujące doznania. Wpłynęliśmy łodzią podwodną na rafy koralowe i okazało się, że nasze fotele się pochyliły, że pryska na nas woda z foteli, że pomiędzy naszymi nogami przemieszcza się meduza.

Na koniec przeszliśmy do sali, w której odbył się quiz na temat życia zwierząt. Dostaliśmy urządzenia do głosowania. Okazało się, że mężczyźni mieli większą wiedzę na ten temat niż kobiety zgromadzone na sali. Zwycięzcy dostali nagrody.

 

"Królestwo zwierząt" jest niesamowitym spotkaniem z dziesiątą muzą. Jest znakomitą formą edukacji. Po takiej lekcji biologii na temat zwierząt żaden uczeń nie wyjdzie znudzony. Dla rodzin jest to znakomity sposób na rozrywkę na dobrym poziomie.

 

mama Małgorzata

 

 

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Cinema Parku

 

Komentarze

super byłam sama na tym filmie polecam a zwlaszcza dla młodszych dzieci film chociaz dlugo trwa to byl super co 30 min zmiana sali polecam

dodany: 2010-12-05 14:53:30, przez: o.....a

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć