Kraków

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Od 12 marca 2020 r. do odwołania instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina i biblioteki czasowo zawieszają swoją działalność. Wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zostaną odwołane.

 

Decyzję taką podjął sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego i ma ona na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2.

 

Koncerty, spektakle, wernisaże oraz wydarzenia specjalne odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach zostaną odwołane. Muzea nie będą dostępne dla zwiedzających.

 

 

W związku z powyższym, informacje o spektaklach oraz innych wydarzeniach mających odbyć się w instytucjach kultury, będą na bieżąco usuwane z naszego kalendarza.

 

Więcej informacji na stronie gov.pl

 

Komunikaty poszczególnych instytucji:

 

W związku z decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie od 12. do 25. marca będzie nieczynne dla zwiedzających. Odwołane zostają także wszystkie zajęcia edukacyjne organizowane w MIM.

 

Wszystkie wydarzenia planowane w MCK dniach 12–25 marca 2020 r. zostają odwołane, a Galeria i Biblioteka MCK zamknięte.

 

Zajęcia i wydarzenia, organizowane przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz współpracujące z nim Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zostają zawieszone do 25 marca.

 

W związku z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, w okresie od 12 do 25 marca, zawiesza wstęp dla zwiedzających na wszystkie wystawy MEK, odwołuje wszystkie planowane zajęcia edukacyjne, wydarzenia z udziałem publiczności oraz działalność biblioteki MEK.

 

W związku z decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie (w tym Muzeum Książąt Czartoryskich) od 12 do 25 marca będą zamknięte dla zwiedzających. Odwołane zostają także wszystkie wydarzenia organizowane przez MNK do 25 marca włącznie.

 

Centrum Kultury Podgórza przy ul. Sokolskiej 13, wraz ze wszystkimi filiami, od czwartku, 12 marca do odwołania pozostanie zamknięte. Zaplanowane na ten okres aktywności (zajęcia, wydarzenia etc.) zostaję odwołane.

 

W związku z komunikatem MKiDN z dn. 11 marca oraz decyzją Organizatorów Muzeum AK będzie nieczynne dla Zwiedzających w okresie od 11 marca (godz.13:00) do 25 marca.

 

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów działalność Nowohuckiego Centrum Kultury zostaje zawieszona w terminie od 12 do 25 marca br. Wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższych dniach zostaną przeniesione na inne terminy. Wszystkie zajęcia, kursy, warsztaty zostają wstrzymane. Galeria Zdzisława Beksińskiego oraz Autorska Galeria Jerzego Dudy-Gracza zamknięte.

 

W związku z podejmowanymi w całym kraju środkami prewencyjnymi
zapobiegającemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa    Biblioteka Kraków    również podjęła stosowne decyzje:

1. odwołuje zaplanowane na jutro, czwartek 12 marca, oficjalne otwarcie
o godz. 10.30 Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

2. od czwartku, 12 marca do 25 marca 2020 wszystkie filie Biblioteki
Kraków zostają zamknięte.

3.Odwołane zostają również wszystkie wydarzenia organizowane przez
Bibliotekę Kraków - zarówno w filiach jak i Klubie Dziennikarzy „Pod
Gruszką”.

4. Do końca marca zostaje przedłużony termin zwrotu książek, audiobooków
i gier planszowych, które powinny zostać oddane do biblioteki między 11
a 31 marca.

5.Wstrzymane zostają również internetowe rezerwacje i zamówienia książek.

 

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zwiedzających, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, od 12 marca do 25 marca 2020 r. Cricoteka zawiesza organizację wydarzeń kulturalnych, włączając w to wystawy stałe i czasową, a także funkcjonowanie archiwum.

 

Zgodnie z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zamknięciu instytucji kultury, w tym muzeów, informujemy, że od 12 do 29 marca 2020 r. Muzeum Krakowa będzie nieczynne. W związku z powyższym, wszystkie oddziały Muzeum Krakowa będą zamknięte, a zaplanowane wydarzenia nie odbędą się.

 

Od soboty Punkty Obsługi Mieszkańca w krakowskich galeriach handlowych będą nieczynne. Od poniedziałku wszystkie sprawy w siedzibach Urzędu Miasta Krakowa można załatwiać do godz. 15.30.


 

Czas spędzony w domu nie musi być nudny lub stracony. To właśnie dobra okazja, aby w końcu się zatrzymać i odpocząć. Dzieci „uziemione” w domu to jednak zaprzeczenie odpoczynku, a ogromny chaos. By ułatwić organizację ich czasu oraz odrobinę umilić stresujące chwile zachęcamy do skorzystania z zabaw, quizów, gier, bajek (wideo lub dźwiękowych), kolorowanek, czytanek oraz wzięcia udziału w proponowanych przez nas konkursach. Przypominamy, że przeprowadzone badania wykazują, że czytanie książek oraz prace manualne, pomagają w zwalczaniu stresu i wyciszają, a ponadto rozwijają dziecko. Warto o tym pamiętać w nadchodzących dniach.

Życzymy spokoju i zdrowia.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć