Kraków

Przegląd wydarzeń na nadchodzący weekend (7-8 marca)

Przegląd wydarzeń na nadchodzący weekend (7-8 marca)

W zestawieniu ciekawa propozycja dla maluchów wraz z tatusiami, znakomite spektakle krakowskich teatrów, seanse filmowe, warsztaty plastyczne czy warsztaty dla najnajów.

 

1/12
1/12

Teatr Figurki zaprasza na spektakl pt. "Maleńkie królestwo królewny Aurelki".

 

Aurelka została królewną w pewien marcowy poranek. Najpierw przyszedł list („Droga Aurelko, uprzejmie informujemy, że od dziś jesteś królewną. Rozpakuj swoje królestwo i rządź nim mądrze”.), a zaraz po nim paczka. A w niej – najmniejsze królestwo świata. Z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Jedyne, co Aurelka musi teraz zrobić, to wymyślić pierwsze zarządzenie, i już jest prawdziwą królewną!
Co to znaczy mądrze rządzić? Co to znaczy mieć swoje królestwo? Czy królewna może wszystko?


Termin: 8 marca, godz. 11.00 i 14.00
Spektakl dla dzieci od lat 4

2/12
2/12

Centrum kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na warsztaty pt. "Ruchy – Maluchy dla Taty i Dziecka | O, Kurka Kulturka!"

 

Niecodzienne zajęcia dla tatusiów z dziećmi. Będzie dużo ruchu i dobrej zabawy. Nie zabraknie ciekawych rekwizytów i propozycji zabaw dziecko - rodzic również do wspólnego wykorzystania w domu. Tatusiowie z dziećmi będą mieli okazję spędzić czas pełen wrażeń i atrakcji. Jednocześnie będzie to odciążenie mam od codziennych obowiązków w ich wyjątkowym dniu.


Termin: 8 marca, godz. 16:00
Zajęcia dedykowane są ojcom i ich dzieciom w wieku 1-3 lata.
Bilet: 10 zł/ osoba (dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku)

3/12
3/12

Muzeum Sztuki współczesnej MOCAK proponuje warsztaty dla dzieci pt. "Barwy Organiczne".

 

Warsztaty inaugurujące wydanie nowego zeszytu edukacyjnego z serii Twórcza Kolekcja, połączone z oprowadzaniem po wystawie Guida Casaretta Duchy materii.
Podczas pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznają się z pracami prezentowanymi na wystawie, wspólnie zastanowią się nad tym, jak wykorzystane przez artystę materiały imitują przyrodę oraz wykonają niewielkie instalacje z naturalnych materiałów. W drugiej części zobaczą obrazy z cyklu Okolice i poznają twórczość Dietricha Helmsa, a następnie wezmą udział w pobudzającym wyobraźnię działaniu warsztatowym.


Termin: 8 marca, godz. 12:00
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat
Wstęp: 10 zł od uczestnika.

Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub

e-mailową: edukacja@mocak.pl

4/12
4/12

Kredka - twórcza pracownia zaprasza na zabawy dla najmłodszych inspirowane znaną na całym świecie książką "Bardzo głodna gąsienica".

 

Dla dzieci od 1,5 roku życia.

Będziemy przygotowywać gąsienice i tańczyć jak motyle. Będziemy grać w owocowe gry i rozwiązywać zagadki.
Zapraszamy na dwie godziny zabawy!


Termin: 7 marca

Cena: 45 zł
Zapisy i więcej infromacji:
pracowniakredka@onet.p

5/12
5/12

Kinokawiarnia KIKA zaprasza na filmowe spotkanie dla młodych widzów w Krakowie.

 

Jakub, Mimmi i Gadające Psy, reż. Edmunds Jansons, Łotwa/Polska 2019, 70’

Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…


Termin: 8 marca, godz. 12:00

6/12
6/12

Teatr Groteska zaprasza najmłodszych na  spektakl pt. „Szpak Fryderyk czyli bajka o szczurach”.

 

Jest to krótka opowieść o ludzkich uprzedzeniach, ale przede wszystkim o poszukiwaniu dobra, które w każdym z nas drzemie.

Spektakl dla dzieci powyżej 5. roku życia.
W spektaklu występuje Krzysztof Grygier jako Pan Huber, Szczur Morski, Szczur Laboratoryjny, Małgorzata Hachlowska jako Pani Maier, Szczur Książkowy.


Termin: 8 marca, godz. 11:00 i 13:00
Czas trwania: 60 minut

 

 

7/12
7/12

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na warsztaty.


W trakcie warsztatów poznajemy tajemnice różnych sztuczek cyrkowych, m.in.: żonglowania różnymi przedmiotami, kręcenia talerzami, poiami, flowerstickami czy innymi cudami. Chodzimy też na szczudłach, jazda jest na monocyklu, a puszczane bańki mydlane mają rozmiar gigantów. Dzięki zabawie lekkiej, łatwej i przyjemnej nabywamy nowych umiejętności: ćwiczymy koncentrację, koordynację i pamięć ruchową – samoocena rośnie niemal sama, wytrwałość jakby przy okazji, a stres sam się niweluje! U nas nikt ze sobą nie rywalizuje, a wyłącznie zdrowy doping stosuje!
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, Tadeusz Dylawerski


Termin: 8 marca
W programie:
11.00 - rodzinna rozgrzewka cyrkowa
11.30-12.30 - warsztaty kuglarskie
12.30 - pokaz uczestników zajęć akrobatycznych SCKM pod opieką Janusza Głowacza.

8/12
8/12

Pracownia pod Baranami zaprasza na przedstawienie oparte na wierszowanej bajce na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego.

 

Dwaj bliźniacy: Jacek i Placek wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić szkołę i w bardzo łatwy i szybki sposób wzbogacić się. Wyruszyli w podróż, pełną przygód, a ich celem, było zdobycie srebrnego Księżyca… Lecz nie tak łatwo ukraść piękny Księżyc, ponieważ strzeże go okrutny i tajemniczy Czarnoksiężnik…
W przedstawieniu, oprócz aktorów: Jacka i Placka, możemy zobaczyć lalki jawajki, w postaci Czarnoksiężnika i Nauczyciela. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, która w przystępny sposób, uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem.  


Termin: 8 marca, godz. 12:15

9/12
9/12

Kino pod Baranami zaprasza na maraton bajek oraz warsztaty plastyczne:

 

Reksiowa Wiosna
reż. Józef Ćwiertnia, Polska 1980

Reksio Sadownik
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1976

Bolek i Lolek: Mali Ogrodnicy
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1976

Skrzat: Wędrówki Skrzata
reż. Edward Wątor, Polska 1985


Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.


Termin:  8 marca, godz. 11.00

10/12
10/12

Kino Agrafka zaprasza na spotkanie z serii Czytamy i oglądamy w Agrafce. 

 

Czytamy: Lukrecja stawia na swoim | Anne Goscinny
Oglądamy: Superagentka | Nabospionen, reż. Karla von Bengtson, Dania 2017, 77’


Przebojowy, wielokrotnie nagradzany film dla dzieci, wprowadzający młodych widzów w świat zagadek kryminalnych, które angażują umysł bez epatowania przemocą. Bohaterką duńskiej animacji jest 10-letnia Agatha-Christine. Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie dla chodzącej własnymi drogami, z trudem nawiązującej kontakty indywidualistki doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.


Termin: 8 marca, godz. 11:00

11/12
11/12

Teatr Szczęście zaprasza na spektakl pt. "Klaun w balonie".

 

Klaun Feliks na oczach widzów realizuje marzenie o lataniu.
Pomysłowy klaun organizuje wielką wyprawę balonem, konstruuje helikopter i podejmuje próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. Podczas spektaklu dzieci poznają tajemnice pantomimy, iluzji, muzyki i żonglerki. Klaun w balonie to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy dla całej widowni. Dobra zabawa gwarantowana! Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami i pięknymi plakatami z imienną dedykacją.


Termin: 7 marca, godz. 11:00 i 13:00
Telefoniczna rezerwacja biletów: 570 25 25 55 lub bilety

12/12
12/12

Teatr Szczęście zaprasza na przedstawienie teatralne w trzech odsłonach z udziałem trójki aktorów opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. 

 

Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy. Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego. Podczas spektaklu Teatru Otwartego dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy, po przedstawieniu dzieci poznają kulisy teatru.

 

Termin: 8 marca, godz. 13:00

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć