Kraków

Centrum Nauki Cogiteon

Centrum Nauki Cogiteon

Cogiteon to Centrum Nauki, które powstanie w 2022 roku w Krakowie przy Alei gen. T. Bora-Komorowskiego. Teren całego Centrum Nauki to ok. 4 ha. W budynku znajdować się będą interaktywna i nowoczesna ekspozycja oraz specjalistyczne laboratoria do przeprowadzenia badań. Głównym założeniem Cogiteonu to uświadomienie społeczeństwa na poziomie ekologii oraz zmian klimatycznych. Wykwalifikowana kadra oraz bogaty program i wyposażenie budynku pozwoli społeczeństwu zaznajomić się z tematyką, a co więcej poszerzy rozwój oraz ofertę kulturową i edukacyjną dla mieszkańców. Jak podaje Cogiteon :"Koszt realizacji inwestycji to kwota 153,7 mln zł. Część z tych środków pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Część z tych środków pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020."

 

Centrum Nauki Cogiteon realizuje projekt edukacyjny o nazwie Naukowiej. Jest on skierowany głównie do dzieci i młodzieży. Dzięki mobilnemu wydaniu tego projektu, mieszkańcy Małopolski będą mieli okazję poznać czym jest Cogiteon. Animatorzy prezentują doświadczenia i angażują młodzież do wspólnego przeprowadzania badań. Dzieci z klas 1-3 są zaproszone na "Wyprawę na inną planetę", a dla starszych dzieci Centrum Nauki przygotowało doświadczenia z biologii, chemii, matematyki oraz fizyki-Science Challenge. Najbliższe spotkania odbędą się w Wieliczce, Jordanowie i w Dobrej.

 

Na stronie Cogiteonu https://cogiteon.pl/ , można zobaczyć wizualizację budynku oraz wystawy stałej. Dodatkowo można dokładnie sprawdzić przyszłe kierunki projektu Naukowiej oraz przeczytać ciekawostki związane z Centrum Nauki Cogiteon. Jedną z interesujących informacji jest powstanie logo. Przyczyniła się do tego firma dobosz.studio z Poznania. Logo powstało z litery C oraz znaku play, co symbolizuje akcję. Kula dopełnia całość i może symbolizować atom, planetę czy krwinkę co pokazuje różnorodność Cogiteonu.

 

1/4
1/4
Wizualizacja budynku
2/4
2/4
Wizualizacja sali
3/4
3/4
Wizualizacja sali
4/4
4/4
Wizualizacja sali

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć