Kraków

Premiera "Dzikich Łabędzi" w Teatrze Groteska

Premiera "Dzikich Łabędzi" w Teatrze Groteska

Już 15 lutego w Teatrze Groteska odbędzie się premiera spektaklu "Dzikie Łabędzie" na motywach znanego utworu Hansa Christiana Andersena. Ta poetycka, nasycona elementami grozy baśń, to historia braci królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę.

 

Dziewczyna zostaje oszpecona, a jedenastu braci zamienionych w dzikie łabędzie. Dzięki poświęceniu siostry bracia odzyskają ludzką postać. Ale by ich uratować, bohaterka musi przejść wiele trudnych prób, wyrzec się wszystkiego co ma, narazić na śmieszność, znosić ludzkie szyderstwa i zawiść, a nawet otrzeć się o śmierć.

 

Dzikie łabędzie to baśń o wytrwałości, o nieustępliwym dążeniu do szlachetnego celu i o ostatecznym zwycięstwie nad złem. W historii Elizy gotowej zrobić wszystko dla uratowania braci, można się doszukać analogii do dziejów Kaja i Gerdy, ale ta opowieść Andersena jest chwilami bardziej mroczna od "Królowej Śniegu".

W przedstawieniu "Dzikie Łabędzie" prastare elementy i motywy baśniowe zostają pokazane we współczesnej scenicznej formie zawierającej ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, oparte na animacji.

Atutem przedstawienia jest muzyka, za którą odpowiada Tomasz Łuc, pełne ekspresji układy chorograficzne Macieja Florka, oraz malarska scenografia, którą wykonał Jakub Fidler. Wspaniałe kostiumy w groteskowych formach zaprojektowali Anna Chadaj i Jakub Fidler. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Bielunas.

 

Występują:

 

Animatorka: Barbara Cieślak

Królowa Macocha: Małgorzata Hachlowska

Rosochata: Małgorzata Hachlowska

Animatorka: Maja Kubacka

Eliza: Karolina Lichocińska

Animatorka: Katarzyna Kopczyk

Lokaj: Bartłomiej Olszewski

Żabioch: Bartłomiej Olszewski

Król: Lech Walicki

Kat: Lech Walicki

Ekscelencja: Bartosz Watemborski

Dama Dworu: Gabriela Oberbek

Jedenastu Braci: Jarosław Kozielski

Książę: Tomasz Frąszczak

Żabiocha: Gabriela Oberbek

 

A już w kwietniu premiera spektaklu "Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek".

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć