Kraków

Ruszają kursy w Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa

Ruszają kursy w Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Krakowa zapraszają młodzież szkolną do udziału w kursach edukacyjnych: „Akademia młodego miłośnika Krakowa” oraz „Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa”.

 

Bezpłatne wykłady i prezentacje w ramach kursów przybliżą dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa w ujęciu tematycznym od średniowiecza po współczesność. Tematami przewodnim są "Symbole Krakowa" (dla uczniów szkół podstawowych klas I-VI) oraz „Znane i nieznane miejsca w Krakowie na nowo odkryte” (dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII oraz licealistów).

Najważniejszymi celami kursów jest: wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań historią i dziedzictwem kulturowym Krakowa oraz kształtowanie umiejętności związanych z samodzielną analizą, interpretacją dzieł sztuki oraz wydarzeń i postaci historycznych.

Zajęcia będą się odbywać w zabytkowych wnętrzach Pałacu Krzysztofory (siedziba Muzeum Krakowa) przy Rynku Głównym 35. Wykładowcami kursu są nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykwalifikowani pracownicy merytoryczni z Muzeum Krakowa. Warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia kursu jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach kursowych. Regulamin kursu, karta uczestnictwa oraz harmonogram zajęć bloku tematycznego są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Krakowa: www.tmhzk.krakow.pl oraz www.muzeumkrakowa.pl.

 

Warunkiem uczestnictwa w jednym z kursów jest wysłanie w formie elektronicznej formularza „Karty uczestnictwa w Kursie” do dnia 7 lutego 2020 roku na adres e-mailowy: biuro@tmhzk.krakow.pl. W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
Osoba do kontaktu: Konrad Kołodziejczyk, tel. 12 421 27 83, biuro@tmhzk.krakow.pl
WWW: www.tmhzk.krakow.pl/index.php/pl/kursy-dla-mlodziezy

 

Załączniki:
1. Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa - regulamin kursu
2. Akademia młodego miłośnika Krakowa - karta uczestnictwa
3. Akademia młodego miłośnika Krakowa - regulamin kursu
4. Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa - harmonogram zajęć
5. Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa - karta uczestnictwa
6. Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa - regulamin kursu
7. Klauzula informacyjna RODO

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć