Kraków

Akademia Przyszłości otwarta. Ty też podaruj prezent na całe życie!

Akademia Przyszłości otwarta. Ty też podaruj prezent na całe życie!

W ubiegłą niedzielę 27 października w Centrum Dydaktyki AGH w Krakowie zainaugurowano nową edycję Akademii Przyszłości. Każdy mały student miał okazję, by wyjść na scenę i w  blasku  fleszy odebrać swój Indeks Sukcesów. Wydarzenie uświetnił występ wokalny jednej z wolontariuszek Akademii.

 

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to obok Szlachetnej Paczki jeden z największych i najbardziej skutecznych projektów społecznych w Polsce. Co roku Akademia pomaga setkom dzieci zmagającym się z niskim poczuciem własnej wartości oraz trudnościami w nauce.  W tej edycji  do grona żaków  dołączyło 1850 dzieci z całego kraju.


Bo liczy się wiara we własne możliwości 

 

– Marzenia są w nas. Nie trzeba nic, tylko chcieć  – śpiewała Olga Kuśnieruk podczas Inauguracji XVII edycji Akademii Przyszłości w Krakowie. Zadaniem tutorów - wolontariuszy, którzy w ubiegłą niedzielę rozpoczęli roczną pracę z dziećmi w ramach Akademii, jest odbudowanie w małych ludziach „z długą historią” wiary w siebie, a w efekcie  – wiary w zrealizowanie własnych marzeń.  Podczas wydarzenia dzieci wysłuchały także słów znanej i lubianej Youtuberki Oliwki.  – Warto przezwyciężać wszystkie napotykające nas trudności i dążyć do swojego celu. Pamiętajcie, żeby zawsze wierzyć w siebie – przekonywała 11 - letnia Oliwia. Wydarzenie stanowiło element Systemu Motywatorów Zmiany © – nowatorskiej metodologii, na której opiera się praca w Akademii.  Inauguracja na jednej z uczelni wyższych, Dzień Dziecka  w fotelu prezesa dużej firmy  – dzięki metodzie projektowania doświadczeń każde dziecko otrzymuje szansę, by zobaczyć świat, do którego  do tej pory, nie miało jeszcze dostępu. 

 

Magiczne połączenia 

 

W Centrum Dydaktyki AGH spotkały się nie tylko dzieci, ale także ich tutorzy, rodzice oraz koordynatorzy szkolni  czy  sami  Darczyńcy  fundujący Indeksy  Sukcesów,  a  zatem wszystkie  osoby  zaangażowane w całoroczny projekt Akademii. Motywem przewodnim tegorocznej inauguracji były bańki mydlane.  Woda i mydło, dobrane w odpowiednie, proporcjonalne połączenie, mogą stworzyć coś wyjątkowego. Tak też jest w Akademii. Tutor spotyka się z dzieckiem, by stworzyć takie magiczne połączenie  – relację, o którą muszą dbać, jakby była delikatną bańką mydlaną. 

 

Budowanie   i   podtrzymywanie   tych  relacji  stanowi  fundament,  dzięki  któremu  dziecko  w  trakcie indywidualnych spotkań ze swoim tutorem może rozpocząć zmianę  – w  postrzeganiu  siebie,  swojej wartości, jak i sposobu myślenia o przyszłości. 

 

Ty też podaruj prezent na całe życie


– Ola  przez  pierwsze  spotkania była  smutna i uważała, że w niczym nie jest dobra.  A już na pewno nie z fizyki .  Pracowałyśmy nad tym.  Na jednych z ostatnich zajęć  Ola  policzyła pierwszy raz całe zadanie domowe bezbłędnie. Sama stwierdziła, że już poznała swoją super moc i zaczęła się śmiać  – aż do łez. Po chwili płakałyśmy obie. Bardziej od postępów w fizyce przejęła mnie zmiana, jaka nastąpiła w Oli na przestrzeni  tych miesięcy. Ona w końcu uwierzyła w siebie  – relacjonuje Monika, jedna  z wolontariuszek Akademii.

 

Wraz  z  dniem  inauguracji  ruszyła  sprzedaż Indeksów  Sukcesów. Fundując  Indeks,  można  zapewnić wybranemu dziecku udział w programie, a tym samym  – przyczynić się do zmiany  w  jego  historii. Indeks Sukcesów to prezent na całe życie  – AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI buduje w dzieciach poczucie własnej wartości i wyposaża małych studentów w kompetencje, dzięki którym łatwiej mu będzie radzić sobie w dorosłości. Ufunduj indeks i podar uj prezent na całe życie:  www.akademiaprzyszlosci.org.pl

 

1/9
1/9
2/9
2/9
3/9
3/9
4/9
4/9
5/9
5/9
6/9
6/9
7/9
7/9
8/9
8/9
9/9
9/9

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć