Kraków

Nowy sezon w Nowohuckim Centrum Kultury

Nowy sezon w Nowohuckim Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury – pomysły dla najmłodszych

 

Na nowy sezon 2019/2020 przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcyjnych propozycji. Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić.

 

Giętkie języki i słowne pułapki - nowość w NCK!

Nietypowy i bardzo wesoły trening poprawnej polszczyzny, podczas którego nie zabraknie zabaw słownych i potyczek dykcyjnych. Warsztaty (dedykowane klasom I-VI) poprowadzi Maurycy Polaski – aktor, muzyk, autor książek dla dzieci. Zajęcia dla grup zorganizowanych.

 

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Detektywistyczny - nowość w NCK!
Każdy z nas ma w sobie żyłkę detektywa! W trakcie zajęć uczestnicy będą analizować ślady kryminalistyczne i samodzielnie rozwiązać zagadki detektywistyczne, ucząc się analitycznego myślenia i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nietypowe pytania. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Warsztaty komiksu - nowość w NCK!
Zajęcia są ukierunkowane na poznanie i zrozumienie języka komiksu, a ich formuła jest oparta na wyobraźni, radości tworzenia, kreatywności oraz zabawach z papierem. Każdorazowo zajęcia będą składały się z trzech stałych elementów: ciekawostek ze świata komiksu, zabaw komiksowych i ćwiczeń praktycznych. Zajęcia dedykowane są dzieciom od 8 roku życia, ale zachęcamy do udziału także rodziców.

 

Baletowe ABC - nowość w NCK!
Zajęcia baletowo-jazzowe dla dzieci w wieku 8 - 12 lat. Program obejmuje technikę barre au sol oraz podstawy tańca klasycznego i tańca jazzowego. Podczas ćwiczeń uczestnicy poznają kroki i pozy tańca klasycznego oraz elementy tańca jazzowego.

 

Capoeira
Sztuka walki, która powstawała w XVIII i XIX wieku w Brazylii. Łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki. Charakteryzuje się dynamizmem, płynnością ruchów oraz formami taneczno-akrobatycznymi. Treningom towarzyszy śpiew w języku portugalskim oraz muzyka, wykonywana na oryginalnych instrumentach.

 

Klub Super Mama
Ruchy maluchy
Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci w wieku do 3 lat z rodzicem/opiekunem. Ćwiczenia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu, dostarczą każdej mamie i każdemu tacie ciekawych pomysłów do tworzenia własnych zabaw.
Małe Przedszkolaki
Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci (w wieku 1,5-3 lat), które przygotowują je do pracy w grupie. Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność rówieśników i uczy się z nimi współpracować.
Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci
Zajęcia prowadzone wg teorii amerykańskiego profesora E. E. Gordona mają na celu przygotowanie dzieci do rozumienia muzyki, tak jak rozumieją one swój język ojczysty.

 

Zapisy już trwają. Zapraszamy!
Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć